Karadeniz Pet

Kuşum çok aşırı korkuyor :(

• Konbuyu başlatan LegendField
  • Başlangıç tarihi
L

LegendField

Guest
Arkadaşlar kuşum 1,5 aylık erkek. Daha 4 gün önce aldım yavaş yavaş ötmeye başladı. Fakat kafesin yanına yaklaştığım anda korkuyor kafesin içinde oraya buraya uçmaya başlıyor çok fazla panik yapıyor. Acaba daha eve alışmadığı için felan mı yapıyor? Ne avuçladım ne de bir şey yaptım sadece alırken ben seçtim adam avuçlamak zorunda kaldı o kadar. Neden böyle korkuyor korkmaması için nasıl güvenini kazanırım?

Hayırlı olsun. Güle güle besleyin.
1 hafta, 10 gün kadar kafesin yanına çok yaklaşmayın ortama alışsın. Kafes, değiştirilmeyecek şekilde nihai yerinde olmalı.
Sonrasında tatlı talı seslenip önce kafes dışından alıştıkça kafesin içine sokarak eline alıştırmalısın, karnını sevip parmağına çıkmasını teşvik edebilirsin. Buna lışınca elinden yem yedirebilirsin.

Hayırlı olsun. Güle güle besleyin.
1 hafta, 10 gün kadar kafesin yanına çok yaklaşmayın ortama alışsın. Kafes, değiştirilmeyecek şekilde nihai yerinde olmalı.
Sonrasında tatlı talı seslenip önce kafes dışından alıştıkça kafesin içine sokarak eline alıştırmalısın, karnını sevip parmağına çıkmasını teşvik edebilirsin. Buna lışınca elinden yem yedirebilirsin.

Anladım yani biraz sabır işi.. Teşekkür ederim zaman geçtikçe bu konu altından size ulaşırım

Her kuşun karakteri ayrı oldugu için böyle seyler olabiliyo bende yeni yeme düşmüş var sıcakkanlı parmagıma üzerime cıkıyo elimden yem yiyor vs.diyecegim o ki kuştan kuşa degişiyo benim önerim her gün 30 dk 1 saat kafes dışında onunla oyna sev parmagına alıştır elinden yem ver vs.

Geri