Karadeniz Pet

Kuşum Çok Fazla Isırmaya Başladı

ysfgkts

Yeni Üye
Arkadaşlar benim kuşu eskiden elime alıştırmıştım. ama taaki kafesine ayna koyana kadar. aynayı koydum birkaç dakika sonra elime almak istedim ama öyle bir ısırmaya başladı ki anlatamam. aynayı şimdi çıkardım ama hala ısırmaya devam ediyor. ne yapmam gerektiği hakkında yardımcı olursanız çok sevinirim.

Aynayı kıskanmış olabilir dikkatini başka şeylere çekmek zorundasınız örneğin plastik küçük bir top alabilirsiniz onunla oynayabilirsiniz

başka ne önerebilirsiniz plastik toptan korkuyor oynamıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:30 -->-> Daha önceki mesaj 01:27 --

Elini ısırdığında tepki verme ve yüzüne doğru üfle kuşun, ısırmaktan vazgeçiyor. Zamanla ısırma huyunu da bırakacaktır.

tamam ama ısırması çok kötü acıtıyoor ve kesinlikle bırakmıyor ama dışarı çıkardığımda konduğu yere elimi götürünce elime geliyor o zaman ısırmıyor. (nadiren ısırıyor) buna ne diyebilirsiniz

Kafesinden çıkmak istiyor demek ki..
Birkaç gün yanına yaklaşmamayı dene. Kafesindeki oyuncakları kaldır. Sonra avucuna yem alıp sok içeri bakalım ne yapacak.
Isırdığında tepki verdiğinde ısırmasından sonuç aldığının farkında olacak ve her sıkıştığında ısırmaya çalışacak.

Kafesini sahipleniyor herhangi bir şey olabilir misket bile halının üzerinde oynarken oynar

Geri