Karadeniz Pet

Kuşum çok halsiz neyi var

• Konbuyu başlatan Minel GÜLER
  • Başlangıç tarihi
M

Minel GÜLER

Guest
Merhaba arkadaşlar.Hollanda cinsi 3,5 aylık oğluşum son zamanlarda çok halsiz Buda beni tedirgin ediyor.Yemini yiyor suyunu içiyor ama hep uykusu var.Bazen boş boş yere bakıyor kafesin aşağısına inmek bile zor geliyor.Çok ufak bir ishal başlangıcı yaşadı ama hemen ilaç verdim geçti 2 güne bundan dolayıda olabilir mi? Çok nadir ötüyor normalde elimi kafese soksam onu seveyim diye çıldırırdı ama avucuma almaya kalksam acil bi durumda ısırmaya bile kalkardı şimdi resmen avucuma alıp öpüyorum umru olmuyor ne yapmalıyım vitamin mi vermeliyim,mamasını düzenli olarak veriyorum ama vitamin kullanmadım bir şeyi var mıdır normal midir ne yapmalıyım :(

dışkısının fotoğrafını koyarmısınız

dışkısının fotoğrafını koyarmısınız

Az önce altını değiştirdim ama bi yeşil gibi az öncede siyah yapmış

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 23:56 -->-> Daha önceki mesaj 23:45 --

Arkadaşlar yardım edecek biri??

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:32 -->-> Daha önceki mesaj 23:56 --

Arkadaşlar kuşumun dışkısı tamamen beyaza döndü ve kusuyor yine ishal ilacını koydum ama ne yapacağımı şaşırdım onu böyle görmek beni mahvediyor ne yapabilirim lütfen acil yardım :(

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:12 -->-> Daha önceki mesaj 11:32 --

Arkadaşlarrr

büyük ihtimal üşüttü kuşunuz kuşun resminide koyarsanız iyi olur

Şu anda pek resim koyabilecek imkanım yok ama kafasını kanadının altına alarak uyuyor kabarık değil.Ama ishal dışkısı bembeyaz su gibi resmen.İshal ilacı olarak Avidiare kullanıyordum ama limonlu su verin yazmışlar bir kaç yerde şimdi limonlu su koydum patates haşlamayı düşünüyorum.Oda sıcaklığı aslında iyi ama kafesi sıcak tutsun diye arkasına hırkamı örttüm.Bazen kabarıyor çok nadir ötüyor.Eskiden cıvıltılarıyla uyanırdık şimdi duyalım diye evde koca gün müzik dinliyoruz :( Yine kustu,yediğini çıkarıyor.Kusması önlemek için ne yapabilirim? Haşlanmış patates hem ishaline hemde bulantısına iyi gelir mi?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:00 -->-> Daha önceki mesaj 16:46 --

yardım edebilecek birileri yok mu gercekten :(

verdıgınız ılac son kullanma tarıhıne fılan baktınız mı yada nrmelden yedıgınden farklı bıse yedı mı

isral olabilir havalar sogumaya başladı

verdıgınız ılac son kullanma tarıhıne fılan baktınız mı yada nrmelden yedıgınden farklı bıse yedı mı

Evet son kullanma tarihi 2018.Onun haricinde 2 hafta önce çok az marul vermiştim ki gerçekten çok azdı.Zaten her hafta düzenli olarak yeşillik verilimesi gerekiyor diye biliyordum ama ben yavru diye 2 haftada bir veriyordum onunla ilgili olduğunu düşünmüyorum ama bilmiyorum :confused:

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:11 -->-> Daha önceki mesaj 17:09 --

isral olabilir havalar sogumaya başladı

Bize taklalar atıp her sabah biz kahvaltı ederken öpücükler yollayan kuşum sürekli sırtı dönük uyuklar şekilde ve hiç ses bile çıkarmadan tüm gününü geçirince insan çok üzülüyor :( daha öncede ishal oldu ama böyle değildi yine de çok hareketliydi.

bir kac yerde yedıgınden veya kus yedıklerını sındıremedıgı ıcın kusuyor olabılır demişlerdi kum vermeyı onerıyorlardı

ishal ilacı kullanın cam kenarında ise başka yere alın

kuşun dışkısı tamamen beyaz dediniz peki katı mı sıvı mı eğer sıvıysa ishal olmuş kuşunuz katı ve beyazsa böbrek ve pankreas hastalığı diye biliyorum

Yok dolap içinde

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:46 -->-> Daha önceki mesaj 17:45 --

Yani resmen su gibi

kafesin altıda sanki su dökmüş gibi ıslak dimi ?
kuşun ishal olmuş peki ishalin kaynağı ne gıda yönünden mi mikrobik mi üşütme mi
tahminime göre üşütme kaynaklı havalar soğuyor yavaş yavaş

kafesin altıda sanki su dökmüş gibi ıslak dimi ?
kuşun ishal olmuş peki ishalin kaynağı ne gıda yönünden mi mikrobik mi üşütme mi
tahminime göre üşütme kaynaklı havalar soğuyor yavaş yavaş

gıda ve mikrobik olduğunu açıkçası düşünmüyorum çünkü yeşilliği 2 haftada 1 az olarak veriyorum,ya da mama şeklinde hazırlayıp düzenli olarak veriyorum mikrobik olarakta her gün ya da 2 günde bir kesinlikle temizleyip dezenfekte ediyorum.üşütme kaynaklı olabilir sanırım,şimdi kafesinin arka kısmını örttüm sıcak tutmaya çalışıyorum.kusma ve ishal kuşlarda ölümcül olabiliyor diye çok dikkat ediyorum umarım en kısa sürede düzelir :( sürekli uyuyor bu düzelme sürecini hızlandırır mı peki :confused:

gıda ve mikrobik olduğunu açıkçası düşünmüyorum çünkü yeşilliği 2 haftada 1 az olarak veriyorum,ya da mama şeklinde hazırlayıp düzenli olarak veriyorum mikrobik olarakta her gün ya da 2 günde bir kesinlikle temizleyip dezenfekte ediyorum.üşütme kaynaklı olabilir sanırım,şimdi kafesinin arka kısmını örttüm sıcak tutmaya çalışıyorum.kusma ve ishal kuşlarda ölümcül olabiliyor diye çok dikkat ediyorum umarım en kısa sürede düzelir :( sürekli uyuyor bu düzelme sürecini hızlandırır mı peki :confused:

bende üşütme kaynaklı olabileceğini düşünüyorum havalar soğumya başladığı için olmuş olabilir kuşunu sıcak tut kafesini örtmüşsünüz şimdi kavanoz alın içine sıcak su doldurun kafesin yanına koyun sıcak sıcak dursun suyunada vitamin koyun kuşunuza aspur ve yulaf verin yulafı ve aspuru ayrı ayrı yedirin normal yeminede karıştırtın ve biraz da ilgi :) geçmiş olsun

bende üşütme kaynaklı olabileceğini düşünüyorum havalar soğumya başladığı için olmuş olabilir kuşunu sıcak tut kafesini örtmüşsünüz şimdi kavanoz alın içine sıcak su doldurun kafesin yanına koyun sıcak sıcak dursun suyunada vitamin koyun kuşunuza aspur ve yulaf verin yulafı ve aspuru ayrı ayrı yedirin normal yeminede karıştırtın ve biraz da ilgi :) geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim :) Çok yardımcı oldunuz

Geri