Karadeniz Pet

kuşum çok hapşuruyor

• Konbuyu başlatan musa351
  • Başlangıç tarihi
M

musa351

Guest
kuşuma arada hapşuruk tutuyor 7 8 saniye hiç durmadan hapşuruyor genellikle aksamları oluyor hastamıdır sizce ama duruşunda yemesınde ıçmesinde hiç sıkıntı yoktur

Soğuk almış olabilir ishalmi bak bi ve vitamin ile destekle.

kusunuz yavru ise yem tozlari cok cabuk tikayabiliyor onlari ama hastalik konusunda foto koymanizda fayda var

ishal i falan yok vitaminide var kuşum da 8 aylık vitaform kullanıyorum hatta

benim bir kuşumda da sürekli hapşırma şeklinde bir hastalık başladı, vitaform kullandım geçmedi, vitamin ve petshoplardan aldığım soğuk algınlığı ilacı ve vitamin kullandım ama geçmedi, baytril ağır geliyor, ne zaman kullandıysam faydasını göremedim zaten ve maalesef kuşum öldü, umarın sizinki kurtarır, geçmiş olsun

O Hapşurma değil burun delikleri kapanmasın diye arada sırada yaptıkları bir savunma mekanizmasıdır
aynı bizim göz kırpa gibi basınçlı bir şekilde burunlarından havayı atiyorlar bu sekilde temizliyorlar

Hareketleri normal ise .kabarmıyorsa bir köşede uzun süre gözleri kapanıp beklemiyorsa
ve kuşun yeni eve gelmemişse hasta değil

allaha şükür bunların hiç biri yok ama çok garip hapşuruyor arada kırız gibi çok ses cıkartarak 7 saniye hiç durmadan hapşuruyor sonrada sirkeleniyor

Valla okadar sık olması normal değil
sen suyunu ılık içir normal çeşme suyu soguk olabiliyor birde sıcak bir yerde tut çok kolay üşütebiliyorlar bir kaç güne normale döner

tamam deniyecem vitaformmu koyayım suyuna avi vit vitaminlerindenmi koyayım bir de şöyle bir şey var bizim ev tek oturma odasında doğal gaz var diyer odalar soğuk geceleride sobayı hepten kapatıyoruz sabaha kadarda içerisi epey soğuyor napmam lazım

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri