Karadeniz Pet

Kuşum çok hareketli

ZavaZinGo

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.Kuşumu alalı 5.gün oldu ve ilk defa bu kadar hareketli.Elimi sevicem diye sokuyoru o dışarı kaçmaya çalışıyor.Balkon felan açıkdıda elimle kapadım.Normalmi bu kadar hareketli olması ?

sen elini sokuncamı hareketleniyor
eğer öyleyse korkmuştur

tam anlayamadım kafesin içinde durup dururken mi hareketleniyor

ilk başlarda çarpacak böyle öğreniyor kuşlar sonra zaten odayı tanıcak :)

tam anlayamadım kafesin içinde durup dururken mi hareketleniyor

Şu an sakınleşti yoruldu yazık.Kafesde oynuyor çıkmak istiyor dışarı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:14 -->-> Daha önceki mesaj 15:13 --

ilk başlarda çarpacak böyle öğreniyor kuşlar sonra zaten odayı tanıcak :)

Zaten elimi sokunca hemen dışarı çıkmak istiyor zar zor tuttum kaçıyodu kafesden.

Dostum kuşun kaç aylık

anladım yemini felan yiyince ya da kendini iyi hissedince çıkmak istiyodur eğer kuşu petshoptan aldıysan bide yavruysa daha önce hiç uçmamıştır bi çıkart kısa kısa uçur bi haftadan müthiş uçar:)

anladım yemini felan yiyince ya da kendini iyi hissedince çıkmak istiyodur eğer kuşu petshoptan aldıysan bide yavruysa daha önce hiç uçmamıştır bi çıkart kısa kısa uçur bi haftadan müthiş uçar:)

Muhabbet kuşu üreten yerden aldım petshopa güvenmem.İlk eve getirdiğimizde saldım çarpmadı.sonra kafesden 5 10 gün çıkarmayın kafese alışsın dediler.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:18 -->-> Daha önceki mesaj 15:17 --

Dostum kuşun kaç aylık

40 günlük oldu.

dostum çıkar kafesinden camları kapat kapıyı kapat uçsun bi kaç kez etrafa çarpacak ama öyle öğrenecek sen başında bekle yani

o dedikleri bence yalan ben şu ana kadar 1 yerli bi hollanda 2 jumbo bi tanede ingiliz heralde kuşum var hepsini ilk gün çıkardım tabiki çarpıtılarda da daha uçmayı bimediklerinden fazla hızlı çarpmadılar sen çıkar ama peşindende ayrılma benim kuşun biri akvaryuma düşmüştü :)

dostum çıkar kafesinden camları kapat kapıyı kapat uçsun bi kaç kez etrafa çarpacak ama öyle öğrenecek sen başında bekle yani

Akşam salabilirm.ilk eve geldiğimizde yanlışlıkla saldım bir yere çarpmadı.Sanırım salsam yine çarpmaz.birde ben buna mama diye petibör aldım ezdim verdim yararlı olurmu ?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:23 -->-> Daha önceki mesaj 15:22 --

o dedikleri bence yalan ben şu ana kadar 1 yerli bi hollanda 2 jumbo bi tanede ingiliz heralde kuşum var hepsini ilk gün çıkardım tabiki çarpıtılarda da daha uçmayı bimediklerinden fazla hızlı çarpmadılar sen çıkar ama peşindende ayrılma benim kuşun biri akvaryuma düşmüştü :)

Akvaryuma mı düşdü ? :D Akşam salayım bari.

kuş sevdiyse yer mamaların yararını pek bilmem ama vitamin var kuşların istersen alabilirsin tüy dökümü için yararlı oluyor vitamin .

sen onla konuşmaya başla ağızı hareket edecek konuştğnda anlaki yavaş yavaş konuşmaya çalışacak inşallah . benimki konuşmuyor daha ama çok ötüyor :D

evet akvaryuma düştü hemen aldım her tarafı sırılsıklam oldu az kalsın boğuluyodu benim diğer konuda gösterdiğim kuşu alalı 1.5 hafta oldu heralde şimdi çapkın çapkın diye geziyo :) ilgiye bağlı konuşması ben hergün sabah kalkınca tüm kuşlarımı salarım sonra hepsiyle konuşurum maşşallah hepside konuşuyo

sen onla konuşmaya başla ağızı hareket edecek konuştğnda anlaki yavaş yavaş konuşmaya çalışacak inşallah . benimki konuşmuyor daha ama çok ötüyor :D

İnşallah benimki şuan ötüyor ama konşurda belki.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:49 -->-> Daha önceki mesaj 15:48 --

evet akvaryuma düştü hemen aldım her tarafı sırılsıklam oldu az kalsın boğuluyodu benim diğer konuda gösterdiğim kuşu alalı 1.5 hafta oldu heralde şimdi çapkın çapkın diye geziyo :) ilgiye bağlı konuşması ben hergün sabah kalkınca tüm kuşlarımı salarım sonra hepsiyle konuşurum maşşallah hepside konuşuyo

Şaşkını öğrenmesi kolaymı ?

bilmem internette ç,k,ş,c harfkeri bulunsun diyo ama bilmiyorum ne kadar doğru zaten bi kere konuşsun herşeyi söyletebilirsiniz konuşturmak o kadada zor değil ilk başlarda böyle değişik sesler çıkartıyor onu yapınca hemen yanına gidin kafesten çıkarın konuşun başını kaşıyın sonra konuşur bol şans

bilmem internette ç,k,ş,c harfkeri bulunsun diyo ama bilmiyorum ne kadar doğru zaten bi kere konuşsun herşeyi söyletebilirsiniz konuşturmak o kadada zor değil ilk başlarda böyle değişik sesler çıkartıyor onu yapınca hemen yanına gidin kafesten çıkarın konuşun başını kaşıyın sonra konuşur bol şans

bu gün başlıyorum bakalım :D

Geri