Karadeniz Pet

kuşum çok hareketsiz

M

mc54

Guest
merhaba arkadaşlar,
altı aydır muhabbet kuşu besliyorum. kuşumuz önceden çok hareketliydi evde adeta terör estiriyordu ancak iki gündür hareketsiz eski neşesi gitti. kuşun ishal olduğundan şüphe ediyorum. yemyeşil koyu ve sulu kaka yapıyor. mümkün olduğunca uyuyor. uyandığında biraz uçup yeniden uyuyor. kafasını sanki boğazından bir şey kalmış gibi sallıyor, ara ara ağzından yediği yemler geliyor ama sıklıkla olmuyor ve uyurken kanatları hafiften açıp titretiyor.
ayrıca üst komşunun kuşu iki haftadır bizimleydi, şimdi komşumuz geldi ve mecburen kuşları ayırdık. bunun etkisinin olacağını pek düşünmüyorum ama yine de sizlere sormak isterim. bu durumda kuşumuza yapılabilecek bir şey var mıdır? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kuş hasta umarım kaybetmezsin. Diastop adlı ilacı al ishali çok çabuk kesiyor. Tabii ki öncelikle mutlaka bir veterinere götür.

yardımınız için teşekkür ederim ne yazık ki kuşcağız öldü. veterinere gitmiştim vitaform adında bir ilaç verdi ben eve gidene kadar kuş çoktan gitmişti. piyasada muhabbet kuşları için pek ilaç olmadığını söyledi. sanırım bu aralar mevsim geçişinden dolayı bünyesi zayıf kaldı.

yardımınız için teşekkür ederim ne yazık ki kuşcağız öldü. veterinere gitmiştim vitaform adında bir ilaç verdi ben eve gidene kadar kuş çoktan gitmişti. piyasada muhabbet kuşları için pek ilaç olmadığını söyledi. sanırım bu aralar mevsim geçişinden dolayı bünyesi zayıf kaldı.

Çok üzüldüm gerçekten. Başınız sağolsun.

sevtap hanım size de çok teşekkür ederim siz de sağolun. gerçekten üzücü bir durum ama ne yazık ki kaçınılmaz son. kuşun ömrünün böyle kısa olacağını tahmin etmiyordum üstüne çok düşüyorduk. bu kuş çok insancıldı ama ne yazık ki ömrü bu kadarmış.

Geri