kuşum çok hareketsiz

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve mc54 tarafından 21 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. mc54
  Çevrimdışı

  mc54 Guest

  merhaba arkadaşlar,
  altı aydır muhabbet kuşu besliyorum. kuşumuz önceden çok hareketliydi evde adeta terör estiriyordu ancak iki gündür hareketsiz eski neşesi gitti. kuşun ishal olduğundan şüphe ediyorum. yemyeşil koyu ve sulu kaka yapıyor. mümkün olduğunca uyuyor. uyandığında biraz uçup yeniden uyuyor. kafasını sanki boğazından bir şey kalmış gibi sallıyor, ara ara ağzından yediği yemler geliyor ama sıklıkla olmuyor ve uyurken kanatları hafiften açıp titretiyor.
  ayrıca üst komşunun kuşu iki haftadır bizimleydi, şimdi komşumuz geldi ve mecburen kuşları ayırdık. bunun etkisinin olacağını pek düşünmüyorum ama yine de sizlere sormak isterim. bu durumda kuşumuza yapılabilecek bir şey var mıdır? şimdiden yardımlarınız için teşekkür ederim.
   
  #1 mc54, 21 Ağustos 2013
  Son düzenleyen: Moderatör: 21 Ağustos 2013
 2. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Kuş hasta umarım kaybetmezsin. Diastop adlı ilacı al ishali çok çabuk kesiyor. Tabii ki öncelikle mutlaka bir veterinere götür.
   
 3. mc54
  Çevrimdışı

  mc54 Guest

  yardımınız için teşekkür ederim ne yazık ki kuşcağız öldü. veterinere gitmiştim vitaform adında bir ilaç verdi ben eve gidene kadar kuş çoktan gitmişti. piyasada muhabbet kuşları için pek ilaç olmadığını söyledi. sanırım bu aralar mevsim geçişinden dolayı bünyesi zayıf kaldı.
   
 4. Mert Can AKDOĞAN
  Çevrimdışı

 5. mc54
  Çevrimdışı

  mc54 Guest

  siz de sağolun, teşekkür ederim.
   
 6. Sevtap DERİN
  Çevrimdışı

  Çok üzüldüm gerçekten. Başınız sağolsun.
   
 7. mc54
  Çevrimdışı

  mc54 Guest

  sevtap hanım size de çok teşekkür ederim siz de sağolun. gerçekten üzücü bir durum ama ne yazık ki kaçınılmaz son. kuşun ömrünün böyle kısa olacağını tahmin etmiyordum üstüne çok düşüyorduk. bu kuş çok insancıldı ama ne yazık ki ömrü bu kadarmış.
   

Sayfayı Paylaş