petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum çok hasta bakarmisınız

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve kayraa kirac tarafından 23 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. kayraa kirac

kayraa kirac Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Kusum oluyor sanirim kafesin tabaninda ayaklarinin uzerine durmakta zormalniyor ne yapmam gerekir

SM-J700F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:21 -->-> Daha önceki mesaj 17:14 --

[​IMG] ne yapmam lazim lutfen yardim edin

#1 kayraa kirac, 23 Şubat 2016
    Son düzenleyen: Moderatör: 24 Şubat 2016
  2. memo35

memo35 Member

Beğenileri:
    0
    veterinere götür artık. önceden neden sormuyorsunuz tam öleceği vakitmi soruyorsunuz daha önce aklınız nerdeydi merak ediyorum yazık değilmi hayvana.

3. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Daha once birseyi yoktu zaten olsa mudahale yapardik degil mi. Sonucta bir can tasiyor biraz dikkatli yorum yapsaniz. Bilgi ve deneyim paylassaniz daha iyi olur bu arada veterinerler pek birseyden anlamiyor

4. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    ev ortamında bir kuşun hasta olup ölmesnini sebebi sahibi bana göre.
    kafesini niye temizlemiyorsunuz ve daha sağlıklı bir kafes almalıydınız , ızgara yok , kafes tellerine kuşun tüyleri ypaışmış kim bilir kaç aylık bu kafes.

yapabileğiniz bir şey yok bulunduğunuz şehirin veterinerlik fakultesine götürün orada kurtarırsa kurtarabilirler.
    ( sabaha çıkabilirse )

#4 Emre Özcan, 23 Şubat 2016
    Son düzenleme: 23 Şubat 2016
  5. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Oncelikle kafes aciklamasi yapmak istiyorum. Kafesin en alt tellerini yemlige gelecek kadar seffaf koli bandiyla sarmistim. Bandini da iki gun once actim yapiskanligi gitmediginden dolayi tellere tuyler yapisti. Ilk defa kus beslemiyorum. Iki cift kusum daha var birisi yeni kulucka doneminde. Ustelik her hafta kafesi camasir suyu ile iyice yikarim. IzGaraya gelince kafea geldiginde izgarasi yoktu ben bu takimi yumurtali aldim kafes degisikligi yapadim kafesde oylece kaldi ki diger kuslarin kafesinde de izgara yok. Kusa zorla da olsa sirkeli su icirdim biraz kendine geldi. Alakanizdan dolayi tesekkurler

6. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    bol vitamin desteği yapı ve sıcak yerde tutun kuşu ,
    hava akımında kalmışda olabilir siz yokken evdekiler havalandırmak maksadıyla pencere vs. açtıysa eğer

7. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Evet pencereyi acmislar. Bu havalar gunesliyken. Bir suru paylasim okudum kusta ishal var. Isal varken vitamin verilmez diyorlar bir bilginiz varmi kusta ishal var

8. YakupEmsalsiz

YakupEmsalsiz New Member

Beğenileri:
    0
    Oncelikle geçmiş olsun adama yuklenmeyin isterseniz olan olmuş zaten bildiğiniz i aktarın yardımcı olun

9. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    [​IMG] kusun son durumu bu. Hani bogazda birsey kalir agiz acar kapanir yutkunur ya oyle birsey yapiyor birde isali var

10. Emre Özcan

Beğenileri:
    9
    ishal olan kuşlar için gerekli olan şey sıcaklıktır normal sıcaklıkta üşümeyen kuş ishal olduğunda üşeyebilir bu yüzden sıcaklık 26 derece civarında olsun odanın sıcaklığı kış ayları kuşlar için tam çekilmez bir mevsim , bence kuşunuz kurtulacak gibi :)

11. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Insallah. olurse cok uzulurum. Bu kusumun disisi 1 ay once öldü biz yumurtlamasini beklerken. ne oldugunu anlamadik bile. Bu erkek kusumda disi olunce cok uzuldu hic yem yemedi ertesi gun hemen yanina disi aldim hayata dondu. Simdide boyle bir rahatsizligi olunca acaba diside virus vardi da erkege gecti mi diye dusunuyorum. disi olunce yine camasir suyu ile yikadim kafesi zaten duzenli olarak uc gunde bir yem degistiriyorum. Iki gunde bir su. Haftalikda kafesi yikiyorum domestosla

12. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun. Umarım çamaşırsuyu ile yıkadıktan sonra iyice duruluyorsunuzdur. Bunun için kafesin saatlerce duru suda bekletilmesi demektir. Ben çamaşırsuyunun kafes temizliği için uygun olduğunu düşünmüyorum. Bunun için desenfektan ilaçlar bulunuyor aksi taktirde sade su ile de yikayabilirsiniz.

13. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Adam zaten uzuluyo bide bunlar ustune gidiyo sinirim bozuluyo gorunce..gecmis olsun muhabbet kuslari hasta olduklarini pek belli etmiyolar anlamak icin cok dikkatli takip etmek lazim.. kusun durumu pek ic acici degil malesef.

14. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Kusum eski haline döndü cok sukur. Buyuk ihtimal ya bogazina birsey kacti yada soguk aldi. Titriyordu can ceker gibi yerde duruyordu evde 100 mg lik antibiyotik vardi tozlu cok az igne ucuyla aldim suya karistirdim siringayla 1 ml olarak kusa icirmeye calisip isirdim. Simdi durumu cok cok iyi. Dun aksam kafes tabanindan yukari hareket edemezken simdi tellere tirmanip sebeklik yapiyor. Malesef boyle uzucu yorumlar almak kotu oluyor. Ben oyle mesajlar yerine tedavi yonelik yada ne oldugunu cozumleyici mesajlar almak istedim. Malesef on yargilarimiz bazen yapmak istemedigimiz seyler dedirtebiliyor..

15. Erdem AYGÜL

Beğenileri:
    23
    Cok sevindim duzelmesine gozunuz aydin.. sasirdim dogrusu iyilesmesine masallah

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

16. kayraa kirac

Altın Üye

Beğenileri:
    35
    Saolun dedigim gibi gecici birsey yasadi ama ne yasadi bilmiyorum ben yine antibiyotik verdim biraz once. tedbirimi alacagim tevekkul Allahtan artik

Sayfayı Paylaş