Karadeniz Pet

Kuşum çok hasta ishal ve beyaz yapıyor halsiz lütfen bilen daha önce yaşayan girsin

• Konbuyu başlatan atakan ka
  • Başlangıç tarihi
A

atakan ka

Guest
Kuşum çok halsiz dışkısı sıvı beyaz şeklinde ne yapmam gerek ilaç önerisi felan varmı hiç bir bilgim yok muhabbet kuşu bakımı hakkında hangi ilaç hangi besin felan iyi gelir ayrıntılı yazarmısınız yarın veterinere götürmeyi planlıyoruz lütfen

haşlanmış patates,muz çok iyi geliyor ama siz yinede veterinere götürün ilaç versin böyle kuş kaybeden çok tanıdıgım var malesef

vitamin alip suyuna katin yakında hayvan doktoru varsa ona götüre bilirsiniz... akşamlari soğukta kalmasın kuşunuz üşütmüş olabilir ler...

kardeşim kuşun suyuna vitamin koy.yarın sabahda hemen petshopa git yulaf al koy kafese.Geçmiş olsun.

muhabbet kusum cok halsiz konu baslıgı benim okursan vitaformla kurtardım kusu

Merhaba aynı sorunu ben de yaşamıştım dışkısı sulu beyaz gîbiydi. Kafesini değiştirdiğim için stres olduğunu düşünüyorum ikinci ihtimal de kuş kumunu fazla tüketmiş olabilir.(kuş kumum beyaz)
Halsizlik başladı tüylerini kabartıp durdu öylece.Hemen sıcak ortama aldım ve suyuna vitaform koydum.(suluğa çay kaşığının ucu kadar) Kafesin üstüne rahatsız etmeyecek şekilde birşey örttüm. Dinlemesi çok önemli ve ishal sebebini ortadan kaldırmak. Diğer gün suyunu değiştirip taZe su koydum. Antibiyotik olduğu için pek vermek istemiyorum kuşa. Hemen 2.gün dışkı normale döndü zaten. Veterinerin tavsîyesi 1 hafta kullanmamdı. Kahvenin de işe yaradığını düşünüyorum bir ara da onu denemiştim. Umarım en kısa zamanda kuşunuz eski sağlığına kavuşur

Benim kuşumda ishal oldu bende araştırmalarım sonucu AVİDİARE ishal ilacı ve takviye olarak avisol vitamin kullanıyorum 2gündür toparladı diyebilirim.

Geri