petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum Çok kaşınıyo ve mırıldanıyor?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve 445emre445 tarafından 3 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. 445emre445

445emre445 New Member

Beğenileri:
    0
    Bu hayvan 2 gün önce böyle değildi şuan geceleride kaşınıyor ve geceleri kaşınırken arada mırıldanıyo sanki yardım istiyo gibi :S Kuşun kafesini kanatlarını üstünü hertarafını kontrol ettiim bit göremedim bazı yerlerde 20 günde bir parazit ilacı uygulayın diyor ne yapsam alıp uygulasammı hayvana kaşınıyo kendini kabartıp duruyo tüy dökme mevsimi falanmı acaba?

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Haftada 2-3 gün banyoluk takın. Banyo suyuna %5 elma sirkesi ekleyin. Bir süre sonra kaşıntı azalacaktır parazit yoksa. Tüyde ise havuç içeren mama ve B vitamini takviyesi verebilirsin.

3. 445emre445

445emre445 New Member

Beğenileri:
    0
    vitamin takviyesi zaten sürekli veriyorum ama banyoluk takmadım hiç birde banyoluk deniyim yarın sabah bakalım giricekmi kuş 7 gündür bendedaha hiç banyoluk takmadım acaba sürekli banyomu yaptırmak lazım ?? o yüzdenmi acaba

#3 445emre445, 3 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 3 Temmuz 2015
  4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Haftada 2-3 gün tak banyoluğu, girene kadar takılı dursun. Elbet girer yıkanır.
    Yıkandıktan sonra odada açık pencere kapı kalmasın kuruyana kadar.

5. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Banyo verin havalar çok sıcak Güle güle besleyin

Sayfayı Paylaş