Karadeniz Pet

Kuşum çok kaşınıyor silkeleniyor

• Konbuyu başlatan Taz_07
  • Başlangıç tarihi
T

Taz_07

Guest
Arkadaşlar yardım edin kuşum tüy kabartıyor sikelniyor tüylerini gagasyla kaşıyor onu görünce bende kaşınıyorum bit varsa bu inşaanda gelir mi?

İlaç neler yardım edin bu konuda hangi sr presler kullanılır genel yani dezenfekte dış parazit bit faln ve temiz kalması için sprey var mıdır? Kuşum hiç banyo yapmak istemiyor yavru 3aylık korkuyor yardım edin nasıl temizler bu kaşıntıdan nasıl kurtarırım.

birde kalınmadan dolayımı yoksa strestemi kanatlarındaki tüyleri kısım kısım yoluyor yemiyor ama kaşınırkn arada sırada yoluyor bazı kanat tüyleri kısım kısım eksik şekilde. Lütfen yardım edin ne yapayım deneyimlerinize ihtiyacım var

Moderatör tarafında düzenlendi:
Forumda bit ile ilgili konulara bakarsanız size yardımcı olacaktır. Bit varmı ona iyi bakın ondan sonra ilaç kullanın.

Bit olup olmadığını bilmiyorum kanat tüyü kuyruk ve gaga yanlarndaki tüyleri kaşıyor genelde . Bit olup olmadığını nasıl öğrenirim birde bit dışında ne bu duruma sebep olabilir ki

Kafesin üzerine beyaz bi tül örtüp lambayı söndürün bitler karanlıkta gezinmeye başlar daha sonra lambayı yakıp tülü kontrol edersiniz.
Tüy dökmeye başlamış olabilir ondan kaşınır, tüylerini temizliyordur veya tüylerini yağlıyordur.
Kafasını da kuyruk tüylerinin başladığı yere sürtüyormu.

Geri