petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum çok kaşınıyor silkeleniyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Taz_07 tarafından 11 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Taz_07

Taz_07 Guest

Arkadaşlar yardım edin kuşum tüy kabartıyor sikelniyor tüylerini gagasyla kaşıyor onu görünce bende kaşınıyorum bit varsa bu inşaanda gelir mi?

İlaç neler yardım edin bu konuda hangi sr presler kullanılır genel yani dezenfekte dış parazit bit faln ve temiz kalması için sprey var mıdır? Kuşum hiç banyo yapmak istemiyor yavru 3aylık korkuyor yardım edin nasıl temizler bu kaşıntıdan nasıl kurtarırım.

birde kalınmadan dolayımı yoksa strestemi kanatlarındaki tüyleri kısım kısım yoluyor yemiyor ama kaşınırkn arada sırada yoluyor bazı kanat tüyleri kısım kısım eksik şekilde. Lütfen yardım edin ne yapayım deneyimlerinize ihtiyacım var

#1 Taz_07, 11 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 11 Kasım 2013
  2. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Forumda bit ile ilgili konulara bakarsanız size yardımcı olacaktır. Bit varmı ona iyi bakın ondan sonra ilaç kullanın.

3. Taz_07

Taz_07 Guest

Bit olup olmadığını bilmiyorum kanat tüyü kuyruk ve gaga yanlarndaki tüyleri kaşıyor genelde . Bit olup olmadığını nasıl öğrenirim birde bit dışında ne bu duruma sebep olabilir ki

4. Muammer KONUK

Muammer KONUK New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesin üzerine beyaz bi tül örtüp lambayı söndürün bitler karanlıkta gezinmeye başlar daha sonra lambayı yakıp tülü kontrol edersiniz.
    Tüy dökmeye başlamış olabilir ondan kaşınır, tüylerini temizliyordur veya tüylerini yağlıyordur.
    Kafasını da kuyruk tüylerinin başladığı yere sürtüyormu.

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu silkeleniyor

,
  2. muhabbet kuşum çok kaşınıyor

,
  3. muhabbet kuşu neden kaşınır

,
  4. muhabbet kusum cok kasiniyor ne yapmaliyim,
  5. kuşum silkeleniyor,
  6. muhabbet kuşu neden silkelenir,
  7. muhabbet kuşu çok kaşınıyor,