Karadeniz Pet

kuşum çok kaşınıyor

nothing

Yeni Üye
merhabalar , kuşum birkaç gün önce hasta oldu hastalığı biraz geçti gibi ama bu seferde kaşıntı sorunu başladı kendisini resmen tiftikliyor , başta bitten şüphelendim ama görünürde birşey yok ,zaten hastalandıktan sonra tüm eşyalarını kaynar suda beklettim bit olacağını sanmıyorum, kafasını sırtına gömüp orayı ısırıyor sanki ,ne olmuş olabilir , hava ısınsa yıkayacağım ama iyice hasta etmek istemiyorum. deri mantarı diye birşey olabilirmi öyle birşey varmı daha doğrusu

Kuş kaç yaşında? İç parazit vs olabilir mi acaba ondan rahatsız oluyor olabilir mi? Kakalarını kontrol ettiniz mi ishal var mı? Çok iyi bilgiye sahip değilim ama hem konu güncel kalsın hem farklı yaklaşımlar yapılabilir diye düşünüyorum. Geçmiş olsun şimdiden.

Kuş kaç yaşında? İç parazit vs olabilir mi acaba ondan rahatsız oluyor olabilir mi? Kakalarını kontrol ettiniz mi ishal var mı? Çok iyi bilgiye sahip değilim ama hem konu güncel kalsın hem farklı yaklaşımlar yapılabilir diye düşünüyorum. Geçmiş olsun şimdiden.
kuşum 8 yaşında birkaç gün önce ishal oldu ve kustu kursağı falanda şişmişti şimdi bu problemler yok ilaç kullanmadım ama elma sirkesi damlattım suyuna o şekilde biraz hafifledi hastalığı, şuanda ishal falan değil ama hala rahatsız kabarıp kabarıp oturuyo çünkü ,ne olduğunu bende anlamış değilim

Benim kuşumda da buna benzer sıkıntılar olmuştu. Hastalığı geçmemiş olabilir sadece kısmen durmuş olabilir. Kursak mantarı ve ya iç parazit olma ihtimali var. Sürekli kaşınması rahatsızlık hissettiğinden. Stres belirtisi.

p
Benim kuşumda da buna benzer sıkıntılar olmuştu. Hastalığı geçmemiş olabilir sadece kısmen durmuş olabilir. Kursak mantarı ve ya iç parazit olma ihtimali var. Sürekli kaşınması rahatsızlık hissettiğinden. Stres belirtisi.
peki teşekkür ederim şimdi tekrardan bir veterinere sordum bakalım o ne cevap verecek, bu arada sizin kuşunuzun dışkısında minik minik siyah şeyler varmıydı benimkinden böyle bişey çıktıda, vede siz neler yaptınız kuşunuza
Screenshot_2017-04-25-09-29-24.png

Nerede yaşıyorsunuz? Ben veterinere götürdüm. Parazit ilacı verdiler. Kanaması vardı kuşumun. 7.5 yaşındaydı. Antibiyotik ilaçlar da aldı. 3 ay yaşatabildik hastalık sonrası. Maalesef tam toplayacak derken tekrar rahatsızlandı. Hep veteriner kontrolüne gittik. Kakalarında bu tarz bir şey yoktu. Sindirim sorunu veya parazit olabilir. Kuş kumu vermeyi ihmal etmeyin. Sindirimine yardımcı olur.

Nerede yaşıyorsunuz? Ben veterinere götürdüm. Parazit ilacı verdiler. Kanaması vardı kuşumun. 7.5 yaşındaydı. Antibiyotik ilaçlar da aldı. 3 ay yaşatabildik hastalık sonrası. Maalesef tam toplayacak derken tekrar rahatsızlandı. Hep veteriner kontrolüne gittik. Kakalarında bu tarz bir şey yoktu. Sindirim sorunu veya parazit olabilir. Kuş kumu vermeyi ihmal etmeyin. Sindirimine yardımcı olur.
benimkinde kan yok ,eskişehirde yaşıyorum ,kuş kumu şuana kadar hiç kullanmadım hasta olana kadar varlığından bile haberdar değildim araştırayım bi bugün alırım olmadı

Benimde kusum 1-1.5 yasinda erkek aniden konusmayi kesti 4 gundur nedeni nedir? Kalici midir?

Benimde kusum 1-1.5 yasinda erkek aniden konusmayi kesti 4 gundur nedeni nedir? Kalici midir?

Kuşunuzu gözlemleyin. Kakalarında sulanma sıvı fazlalığı var mı? Bakışları, baş duruşu, kuyruk duruşu, ayaklar her şeyi gözlemleyin. Ve en yakın veterinere götürün.

http://muhabbetkusum.com/muhabbet-kusu-kumu
iki çeşite de ihtiyacı var.

İzmirde olsaydınız Bornovada kanatlılardan anlayan veteriner var. Öz-Vet adında. Uzaktasınız ama telefonla ulaşıp bi iletişime geçmeye çalışırsanız belki yardımcı olurlar.
dediğiniz veterineri aradım şimdi oda iç parazit olabilir dedi ve koktin diye bir şurup önerdi bu ilacı daha önce kullandınızmı acaba antibiyotik gibi bir ilaçmı

dediğiniz veterineri aradım şimdi oda iç parazit olabilir dedi ve koktin diye bir şurup önerdi bu ilacı daha önce kullandınızmı acaba antibiyotik gibi bir ilaçmı

Ben veterinerin kendisine gittiğimde mama gibi bir parazit ilacı yutturmuştu kuşa. İnanın hiç bilmiyorum kullanmadım. İlaç kullanacak iseniz lütfen dozajını doğru ayarlayın minik zarar görmesin.

Yok hicbir skntisi 1 aydir kusma var ama ole kabuk gbi kokusu yok konusmasi cok guzeldi sanirim küstü bize

Geri