Karadeniz Pet

Kuşum çok kaşınıyor

drakker96

Yeni Üye
Merhabalar. Kuşum yaklaşık 2-3 haftadır falan çok kaşınıyor ve normale göre fazla tüy döküyor. Banyo yapmasını hiç sevmiyordu. Ama dün banyoluk aldım ona ve yavaş yavaş giriyor. Yıkanıyor. Yemek yemesinde ve keyfinde bir problem yok gibi. Gayet normal. Kafasını oraya buraya sürtüyor ( Tüneğine,gaga taşına vs ) Göz çevresinde hafif hafif seyreklikler var ve diğer forumlarda da okuduğum gibi hafif parlak beyaz kalın tüyler var. Tüye girdiğini düşünüyorum ama parazit bit falan var mıdır hiç bilmiyorum. elime alıp bakabileceğim bir kuş da değil çok hareketli ve elde tutulmasını hiç sevmiyor. Yorumlarınız için şimdiden teşekkürler. İyi forumlar.

Fotoğrafı banyodan sonra çektiniz sanırım. Başta biber türleri olmak üzere sebze verin, banyoluğun suyunu sürekli değiştirin ve birkaç damla sirke dökün. Haftada iki defa B vitamin kompleksi verin

Evet banyodan sonra çektim. önceden meyve-sebze vermiyordum ama bi kaç gündür salatalık, elma ,armut vs veriyorum.özellikle salatalığı çok seviyor. ayrıca şunu sorucam . B Vitamini için önerdiğiniz bir ürün var mı ?

Beaphar, zurich gibi kaliteli ürünler var ancak sık kullandigim bir şey olmadığı için biyoteknik avisol B kullanıyorum. Kuşlarımın tüyleri gayet sağlıklı ve parlak ama vitamin kaynaklı mı yoksa beslenme mı bilemiyorum

Vitamini markası iyi olsun isterseniz veterinerden şırınga ile temin edebilirsiz b vitamini ve selenyum veriyorlar tüy için

yani onları temin ederim sıkıntı yok da benım su an merak ettiğim şey muhabbet kuşumun durumunun normal olup olmadığı. Normal mi bu davranışları. Tüy dökümünden kaynaklı gibi geliyor bana. Yoksa parazit ve bit falan da olabilir mi. Asıl derdim benım bu su an

Ayrıca bu meyve ve sebzeyi ( elma-armut-salatalık veriyorum genelde ) ne sıklıkla vermeliyim ?

yani onları temin ederim sıkıntı yok da benım su an merak ettiğim şey muhabbet kuşumun durumunun normal olup olmadığı. Normal mi bu davranışları. Tüy dökümünden kaynaklı gibi geliyor bana. Yoksa parazit ve bit falan da olabilir mi. Asıl derdim benım bu su an
Gece aniden ışığı açtığınızda bit varsa görebilirsiniz

hocam avisol-b yi her gün mü kullanayım
Hayır, öyle çok olur, benim tavsiyem, bir gün probiyotik, bir gün B vitamini, bir gün temiz su olur. Banyosunu eksik etmeyin, kendisi banyo yapmıyorsa, kuşu ürkütmeyecek şekilde, günün sıcak saatlerinde üzerine az miktarda sirke katılmış su spreyleyin, iki güne bir de mevsim sebzelerinden az miktarda verin. Hatta sebzeyi, yumurta mamasına katarak verirseniz daha iyi olur, çünkü proteine ihtiyaç duyacak

Geri