kuşum çok konuşuyor ötüşünü duyamıyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Durdu DURAN tarafından 30 Mart 2013 başlatılmıştır.

 1. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  Merhaba arkadaşlar benim bir tane çekoslavak muhabbet kuşum var çok konuşuyor cicikuş,babişko,babacık,piskuş,kabızkuş,telefonumun kilit sesini çıkarıyor :D pişt pişt pişt diyo kuşuma eş almanın zamanı gelmişmidir
   
 2. muhabbetkusu
  Çevrimdışı

  muhabbetkusu Site Yöneticisi
  Yönetici

  Katılım:
  16 Ocak 2013
  Mesajlar:
  3.083
  Beğenileri:
  30
  Durdu bey aman diyeyim sakın eş felan almayın :) Millet evcilleştirip bir kaç kelime öğretebilmek adına neler yapıyor neler siz eş alayım mı diyorsunuz :) Ne güzel kuşunuz evcilleşmiş kelimeler ezberlemiş konuşuyor aman diyeyim.

  Eğer çift beslemek istiyorsanız ayrı bir çift alın.
   
 3. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  Bunu neye göre sordunuz anlamadım ustam. Yani kuş 6 kelime bilince eş seçme zamanına gelmiş anlamında mı? Kuşunuzun resmini koymanız gerekiyor veya kaç aylık olduğunu söylemeniz gerekiyor konuşmasına göre yorum yapamayız :)
   
 4. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

 5. Oğuz Emre
  Çevrimdışı

  Oğuz Emre Süper Üye

  Katılım:
  27 Mart 2013
  Mesajlar:
  171
  Beğenileri:
  0
  Kuş daha küçükmüş yaşında yok. Eş alabilirsiniz. Ama kendi şahsi tavsiyem, böyle konuşup evcilleşmiş bir kuşa eş almayın derim. Eş aldığınızda bütün bildiklerini zamanla unutacak sizden tamamen uzaklaşacak sadece eşiyle ilgilenecek. Yine de sizin kararınız tabi :)
   
 6. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

 7. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  böyle göründüğüne bakmayın dışarı salınca rahat bırakmıyo :D bazen kulağıma gelip konuşuyo hareket edince sinirleniyo kulağımı parçalıyo :)
   
 8. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  Sanırım dişi olacak delik beyazlıklarına bakılırsa.. 2-3 aylık. Tatlı bir velet maşAllah :)
   
 9. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  öncede sormuştum cihat kardeş erkek demiştin sen böle dişimi olur sağlam bi yerimizi bırakmadı
   
 10. Cihat Türkmen
  Çevrimdışı

  Cihat Türkmen Profesyonel

  Katılım:
  3 Şubat 2013
  Mesajlar:
  2.851
  Beğenileri:
  65
  Yer:
  Valla ustam herhalde resimlerden dolayı yanılmışımdır. Dişilerde hırçınlık huyu yüksektir ustam. Ama dişileri de eğitmek zordur açıkçası ben de şüpheye düştüm fakat 2. resme bakıldığında bâriz bi' şekilde cerede dişi ceresine dönüş var.
   
 11. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  çok çabuk öğreniyo kelimeleri 10-20 kere söylüyorsun öğreniyo konuşcağı zaman ekliyo kelimeleri ne öğretirsen bak mesela cicikuş pişt pişt pişt piskuş babişko babacık telefonumun kilit sesi kabızkuş diyo düşün bi krdşm
   
 12. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  Kuşu saldığımda kalemi var onu gösteriyorum yere atıyorum tutup getiriyo bana :)
   
 13. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  kelimeleri çok çabuk öğreniyo kuş 10-20 kere söylediğim zaman biraz sonra tekrarlamaya başlıyor
   
 14. Durdu DURAN
  Çevrimdışı

  ona göre sen düşün krdeş
   
 15. Mesut ÇETİN
  Çevrimdışı

  Muhammet Bey , erkek kuş besleyip evcilleştirenler bilir, erkek kuş evcilleşip konuştuktan , eve tam alıştıktan sonra öyle hareketler yapıyorki insan kıyamıyor bir tane eş alıp evlendirmek istiyor kuşunu.Ben kaç tane beslediysem böyle oldu hep.Tırnağıma mı dersiniz , ayaklarıma mı dersiniz ya da herhangi bir oyuncağa , aynaya , kapaklara... Benim kuşlar hep birşeylerle çiftleşmeye çalışırdı :) Gerçekten de insan kuşunu o kadar çok seviyorki kıyamayıp bir dişi almak istiyor.Ama bana daha evcil kuşlarımdan yavru almak nasip olmadı.Hep hayalimdir erkeği de dişisi de evcil olan çiftten yavru almak.Ama bu kolay iş değil.Aynı ortam da her iki kuşu tutarak onları eğitmek mümkün değil.Çevremde kuş eğitebilecek biriside yok.Tek yapabileceğim erkek kuşu tam evcilleştirdikten sonra dişi bir kuş almak.Ama hep o dişi kuşu alma aşamasında evcilleştirdiğim kuşlarımın başına birşey gelmiştir. Ama artık daha dikkatli davranıp bu hayalimi gerçekleştireceğim inşallah. Biliyorum kuşlar evlendikten sonra birbirleriyle ilgilenmekten bana fazla pas vermeyeceklerdir ama en azından görmezden gelmemeleri de bana yeter :)
   

Sayfayı Paylaş