Karadeniz Pet

Kuşum çok kötü durumda ACİL

Murat KILINÇARSLAN

Meraklı Üye
İyi aksamlar arkadaslar

Dün eşim konu açmış kuşumuz ayağını tüle takmış biraz topallıyordu..

Bugun ben işten geldim kuş iki ayağının üzerinede basamıyor çok kötü durumda lütfen yardımcı olun

parmağınızda veya tünekte durabiliyormu felç geçirmiş ise kurtarılması imkansız yürürken falan dengesizce düşüyormu ? tüle takılmaktan öte biryerlere çarpmış olabilir ?

Çarpma olması imkansız hocam dün birşeyi yoktu sadece biraz zorlanıyordu tek ayağında bugun hiç ayakları tutmuyor sürüne sürüne gitmeye calısıyor sürekli uyuklama modunda

Ishal olmus olabilir kaparik sekilde surekli uyuyorsa ve ayaklari tutmuyorsada durumu baya ilerlemis

İshalde değil. İshalden ölen bir çok kuşum oldu o yüzden bilirdim

son 3 gunde 3 tane kuşumu kaybettim bu yuzden. ne ettiysem duzeltemedim geçmiş olsun 3 gun içinde hepsi öldü bendekiler. akıl alacak gibi değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

gizli ishal gibi bişey bu sanırım artık harfızalam almıyo 1 jumbo 2 çek öldü. geride kalanlar ne olur bilemem

bu aralar hava değişimi oluyor ondan mı yoksa salgınmı var bilemiyorum. stres sıkıntı içindemyi

son 3 gunde 3 tane kuşumu kaybettim bu yuzden. ne ettiysem duzeltemedim geçmiş olsun 3 gun içinde hepsi öldü bendekiler. akıl alacak gibi değil

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:58 -->-> Daha önceki mesaj 20:57 --

gizli ishal gibi bişey bu sanırım artık harfızalam almıyo 1 jumbo 2 çek öldü. geride kalanlar ne olur bilemem

Kusum ishal olmustu bukadar ayagi tutmayacak kadar ilerlememsti ama durumu cok kotuydu annem nane limon kaynatti soguttum 2 gun kafesinden suyu cikarip onu koydum iylesti bilmiyorum yarari varmi ama bu durumda da bence denemekte fayda var

felç geçirmiş sanırım. darı büyüklüğünde aspirini eritin 3damla suda ve ağzına damlatın. aspirin çok büyük olmasın. geçmiş olsun

İyi aksamlar arkadaslar

Dün eşim konu açmış kuşumuz ayağını tüle takmış biraz topallıyordu..

Bugun ben işten geldim kuş iki ayağının üzerinede basamıyor çok kötü durumda lütfen yardımcı olun

oufff çok kötü görünüyor kuş :((( Derhal bi veterinere götür yoldaşş yazık ya havaya kaldırmadan yerde parmagına bi al bakalım kuşu yada eline al ayağına tırnağına bi bak

Ayağını sıkabılıyor tırnaklarında olsun ayaklarında olsun bi renk değişimide yok düzde basabiliyor yalnız yürüyemiyor :S

Kuşunuzun topallamasi var ishal degilse bi topalladigi ayağına bakin herhangi bir sekil bozukluğu var mi ? Eger kırığa cikiga benzer bi durum yoksa yapabilirmisimiz bilmiyorum ancak kuşunuzun dışkısını hafif su ile çamur kıvamına getirin ve o sakat oldugu ayağına alçı gibi kaplayın. Ancak bunu yaparken cok narin davranın kuşunuzun canını iyice yakmayın. Yapamayacak iseniz DERHAL VETERINER HEKIME GÖTÜRÜN. Ayrica benim dedigim yöntemi yaparsanız kusunuz düzenledikten sonra pisliği kendisi temizleyecektir. Ve kafesinizde ki tünekleri en aşağıya takın hatta mümkünse çıkartın ve kafesin tabanına yem atin suluga da sadece bir damla polivit bebek şurubu atin ve ertesi gun yani tam 24 saat sonra suluga sade ve taze su koyun.

Iphone 5s aracılığı ile gönderildi...

Arkadaşlar ne oldu bu kuşlara böyle. Benim de yetişkin kuşlarımdan biri 3 gündür sol ayağına basamıyor. Başta yumurta tıkanması sanıp baktım yumurta da yoktu. Akşam bir kabın içinde ılıktan biraz sıcak su içine de kaya tuzu atıp kuşu suyun içine oturttum. Şimdi biraz iyi gibi ama korkuyorum yine de.

Geri