Karadeniz Pet

kuşum çok kötü yardım edin

mine yol

Yeni Üye
nolur yardım edin kuşum hasta bugün veterinere gittim ilacını falan aldım kuşum ishal olmuş göğüs kafesi daralmış ama şunu çözemedim kuşumun gagasının yanındaki tüyler kayboluyo yavaş yavaş ne olabilir

657f8532_orginal.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:36 -->-> Daha önceki mesaj 21:32 --

657f9824_orginal.jpg

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:37 -->-> Daha önceki mesaj 21:36 --

yardım edin bu kötü bişeymi yoksa normal tüy dökülme yapışma gbi bişeymi

Cidden çok kötü olmuş mantar bu sanırım ben vazelinle geçirdim 2 ay boyunca düzenli sürdüm sabah akşam çok etkliyor daha yeni toplandı oğlum tüyleri yeni çıktı gene iyi bilen abilerim yazsın ama mantar diyorum ben tedaviside oksijenli su ile iyice temizleyin vazelin sürün hem gagaya hem ayaklarına...

sade vazelinmi sürcem evde oksijenli suyum da yok neresine sürcem o tüy dökülen yerlerinemi

vazelin mantara ıyı gelıyor ama ılerlemıs mantarda vazalın yeterlı olmayabılır.
bence etkili bir mantar ılacı alıp surmek hem ıyıleşme surecını hızlandırır hemde daha garanti olur

sade vazelinmi sürcem evde oksijenli suyum da yok neresine sürcem o tüy dökülen yerlerinemi

Önce oksijenli su ile temizleyin tüyün döküldüğü yerlere genelde mantar gaga altında olur oraları iyi sürün ayaklarınada aynı şekil sonra vazelini tüylerin döküldüğü yerlere sürün ama şunu söylim bunu geçene kadar yapın çünkü geçti sanarsınız ama geçmiyor ertesi güne biraz toplar ama sizinki ilerlemiş düzeli olarak sürüp buraya resim atın 1 hafta sonra düzelme olduğunu 2 3 günde anlarsınız sizde zaten :) ayaklarına sürmeyi unutmyaın vazelini

söylemedi gaga tarafında bişşe yok dedi ama beni şüphelendirdi bu durum ondan bide buraya sorim dedim

söylemedi gaga tarafında bişşe yok dedi ama beni şüphelendirdi bu durum ondan bide buraya sorim dedim

Dediğim gibi ben yaşadım bu olayı bende götürmüştüm ama internete oturdum kurcaladım ne olduğunu buldum ve şu muhabbet kuşlaırnda sık görülür bu tünekleriniz plastikse onları tahta ile değişitirin tahta tünek kullanın ve isterseniz eczaneden de vazelin yanında (troysd) mantar kremi de alın bunu da kullanın iyi gelir vazelin hava almasını önlüyor oranın mantarı kurutuyor kısa zamanda ben bunları öneriyorum size dediğim gibi bende yaşadım oksijenli su vazelin (troysd) mantar kremi :) ama bir hafta vazelin tedavisi yapın sonrada mantar kremi sürün derim... ve tünekleri kesin değiştirin plastikse

Ankarada iseniz tedavi için alabilirim kuşunuzu

Yğit Bey'in dediklerini uygulayın. İshalin ilerleme durumuna karşılık aviadiare bulundurun evde. Daha da ilerlerse sulfamezatin kullanın. Mantarı içinse ben tricopom krem öneririm. İshali geçtikten sonra da kuşa vitamin takviyesi yapın. Ama vitamini düzenli kullanmayın. Meyve sebze yesin. Devamlı sıcak tutun.

Geri