Karadeniz Pet

Kuşum çok kum yiyor napmalıyım

Rassien

Onursal Üye
Kuşumun yediği yemle ri hazmedebilmesi için kuş kumu aldım araştırdığıma göre ayrı bi kapta yada yemlerin arasına karıştırılıp verilebiliyomuş ikisinide denedim yemlere karıştırdım yiyemiyo dibe çoküyo busefer ayrı kapta vereyim dedim bu seferde çok yiyo yada belki yere atıyo da olabilir napıcam artık şaşırdım yardım edin:confused:

kuş kumu yemesinde bir problem yok ama yere döke bilir özelikle küçük mamalıklarda yere döke biliyolar

Kuş ihtiyacı olan kadar yer. Taneyle beslenen bütün kuşlar kum, minik çakıl taşı vb taşı-kumu yutarlar. Kumun fonksiyonu kuşların kursaklarında yuttuğu tane yemleri mekanik olarak aşındırarak sindirilmesini kolaylaştırmaktır. Fazla yuttuysa kusarak çıkartabilir. Yavrularını kusarak besleyen kuş türlerinde de kum-taş yutma olayı fazladır çünkü yavrularını beslemek için kustukları yemlerle birlikte kursaklarındaki taşları da kusarlar yavrularına...

hmm tamam ozaman ben ona ayrı bir kapta vermeye devam ediyim zaten dikkat ettim de biraz yiyor sonra oynuyor gagasıyla bi tarafa topluyor falan teşekür ederim

Geri