petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum çok oyuncu ama bana hiç ilgi göstermiyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve daygrameon tarafından 30 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba arkadaşlar.

Kuşumla 20. günümüze doğru gidiyoruz. Yem yedirmek için elime aldığımda hiç hayır demiyor yiyor, gagasını elime siliyor kerata :D Elimi göğüsüne doğru tuttuğumda elime de çıkıyor artık tedirgin olmadan.

Ama şöyle bi sorunumuz var. Bana ilgi göstermiyor. Kullanmadığım bir yüzüğüm var ve bir de sigara ağızlığı. Onlarla oynamaya bayılıyor. Halıya inip halının ipleriyle filan oynamaya bayılıyor. Ama gel gelelim yem haricinde elime aldığımda çok durmuyor ve hemen halıya uçuyor. Benimle pek takılmayı sevmiyor.

Hiç kızıp bağırmıyorum, korkutmuyorum, tam tersine onu rahatsız edecek bir ses bile olduğunda evde kıyamet koparıyorum korkutmayın çocuğu diye :D Ama ne yaptıysam halı ipliğinden daha çok sevdiremedim kendimi. Bir kaç defa avuçlamışlığım var ama ondan olduğunu zannetmiyorum.

Acaba halıya filan gittiği zaman orada durmasına izin vermeden sürekli elimde durmaya mı zorlayayım veya ne yapmalıyım ? Utanmasa beni evden atacak dürzü :D

#1 daygrameon, 30 Temmuz 2014
    Son düzenleme: 30 Temmuz 2014
  2. ab301

ab301 New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    20 günde bu kadarı normal. Genellikle 1-2 ay sabır tavsiye edilir.
    Ses çıkaran küçük bi oyuncak telefon yada maydonozla uzaktan size gelmesini sağlayabilirsiniz.

3. limon61

limon61 Guest

benzer durum bendede vardışuan 20.günümüzdeyiz.kafes dışındayken hep kafesin üstüne konuyordu bende kafesten dışarı çıkardığım zaman kafesi de odadan çıkardım boylece elime konmaya başladı yavaş yavaş.şuanda kafes yokkende üzerime konuyor ama kafes varken kefesin üstüne gidiyor.tavsiyem kafes dşında ilgilendiği şeyleri odadan uzaklaştırın sizle elbet ilgilenecektir.

4. Yusufcukh

Yusufcukh Member

Beğenileri:
    0
    valla 20 gün gerçekten az. ben 3. aydan sonra adamakıllı bana alıştır. bu sefer de üstümden başımdan inmiyordu :)

5. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Kafese girmek değil yanından bile geçmek istemiyor :D varsa yoksa halı :D

6. halil dogan

Onun la oyun oynama calis belki sana ilgi gostere bilir melesela parmagini ver oynasin

7. daygrameon

daygrameon Member

Beğenileri:
    0
    Onu da bazen yapıyor. Tırnağımla oynuyor 1-2 ama sonra sıkılıyor. İstikamet tekrar halı :rolleyes:

8. halil dogan

Normal dir baska oyunlar yap mesela onunla konus eline gelmesini sagla ki onun ka konus o zaman la alisir

9. Vedat ASLAN

Vedat ASLAN New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Halıdan da sıkılır elbet :D

Sayfayı Paylaş