Karadeniz Pet

Kusum cok sogukkanlı ne yapabılırım ?

Emre Özcan

Meraklı Üye
Arkadaslar kusum cok sogukkanli elime alistirdim 45 gunluk suan 5 gundur bizde elimden yem yiyor dar dari yiyor patetes yiyor kasar peynir yiyor cay iciyor kendini kasıtıyor bana sevdiriyor ama ben gidip elime aldigim zaman duruyor sonra ucuyor yuksek yerelere konuyo kendisi gelmiyor neden acaba ?

Sevdiği birşeyler teşvik edin onu mesala sarı renkli bir oyuncak yada dal darı kafesin içinde iken uzatın kafesin kapısından tepkisini ölçün gelecekmi diye. Birde illaki elime gelecek diye sürekli zorlamayın, evin içini buluınduğu mekanı öğrensin keşfetsin. Elinize aldığınız saman birde onunla konuşun çiçi kuş vs deyin bebk gibi şımartın yani.Size güveni artacaktır

Sevdiği birşeyler teşvik edin onu mesala sarı renkli bir oyuncak yada dal darı kafesin içinde iken uzatın kafesin kapısından tepkisini ölçün gelecekmi diye. Birde illaki elime gelecek diye sürekli zorlamayın, evin içini buluınduğu mekanı öğrensin keşfetsin. Elinize aldığınız saman birde onunla konuşun çiçi kuş vs deyin bebk gibi şımartın yani.Size güveni artacaktır

Tamam bakalim oyle deneyim birde eger ortami tanimak icin yapiyorsa sorun degil serbest birakirim

Tamam bakalim oyle deneyim birde eger ortami tanimak icin yapiyorsa sorun degil serbest birakirim

Aynen öyle bilmediği ortamda korkar ama güvenirse öğrenirse sizin elinizede alışmışsa (ele geliyor demişsiniz) devamıda gelecektir. iyi beslemeler.