Karadeniz Pet

kuşum cok tüy döküyor

• Konbuyu başlatan Aykut Altun
  • Başlangıç tarihi
A

Aykut Altun

Guest
kuşum birsüredir cok tüy dökmeye basladı nedeni ne olabilir.birde ben bir süre yanlışlıkla kızdırıcı yem vermişim bundan dolayı olabilirmi tesekkür ederim

Olabilir ondandır büyük ihtimalle nijer falan verdiyseniz çok fazla miktarda verildiğinde tüy dökümüne yol açar.

Kuslarin bulunduğu ortamda sıcaklık değişken ise gündüz sicak aksam soguk yada tam tersi ayrica vitaminde asiriya kactiysaniz olabilir.

peki ne zamandan beri bu islem devam ediyor genelde 3 ve 7 ci aylarda tuy dokerler o yuzdrn soruyrm

5 gundur böyle

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:24 -->-> Daha önceki mesaj 17:23 --

Kuslarin bulunduğu ortamda sıcaklık değişken ise gündüz sicak aksam soguk yada tam tersi ayrica vitaminde asiriya kactiysaniz olabilir.

ben suyunun icine 5 damla sıkıyorum vitamini

Kafesin durduğu yerde cereyan falan varsa yerini değiştirin.

Kafesin durduğu yerde cereyan falan varsa yerini değiştirin.

yani nasıl kafesin yanında dogalgaz sobası var bide anten kablosu var

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:43 -->-> Daha önceki mesaj 17:40 --

dedigim ggibi tuy dokme donemiyse korkacak bir sey yok biraz vitamin takviyesi ile en kisa surede atlatir genede buradaki ustalarimiz bakalim ne yazacak

abi bu ustalar yazmıyor:)

Kuş tuyde 1 aya duzelir

Nijer oranı çok fazlaysa kuş tüye girebilir ve tüyden çıkması uzun sürer veya bu durum çok fazla verilen mamadan da kaynaklanır. Ayrıca bahar yaklaştığı için kuş mevsimsel olarak tüye de girmiş olabilir. Suya b vitamini ve mineral, yeme biraz yulaf eklemek faydalı olabilir..

Geri