Karadeniz Pet

Kuşum çok zayıfladı

daygrameon

Meraklı Üye
Merhabalar.

Kuşum normalde baya bi tombul ve iriydi. Son zamanlarda yemini suyunu kontrol ediyorum yiyor normal şekilde. Çokta güzel ve uzunca konuşuyor. Ama son 5-6 gün hiç konuşmadı hatta ötmedi bile. Büyük ihtimalle hasta oluyor dedim. Çünkü çok keyifsizdi. 5-6 gün sonunda kendine geldi ve konuşmaya, oyunlar oynamaya devam etti. Ama şimdi çok hızlı bi şekilde zayıflamaya başladı. Keyfi neşesi oyunları konuşması eskisi gibi ama bi zayıflama aldı götürüyor. Yem yemesinde vs. sıkıntı yok. Ne yapabilirim ? Son hali resimdeki gibi.

E3jmM8.jpg

Neşesi yerinde bir sağlık sorunu yoksa bir müddet aspur ve yulaf vererek biraz kilo almasını sağlayabilirsiniz.

Neşesi yerinde bir sağlık sorunu yoksa bir müddet aspur ve yulaf vererek biraz kilo almasını sağlayabilirsiniz.

Keyfi yerinde, ishali ya da kusması vs yok ama küçüklüğünden beri darı ve normal yeminden başka bir şey yemiyor. Ne yulaf ne yumurtalı mama ne başka yem. Gerçi kahvaltı masasında ne bulsa yiyor ama benim yediklerimden yiyor :)

Keyfi yerinde, ishali ya da kusması vs yok ama küçüklüğünden beri darı ve normal yeminden başka bir şey yemiyor. Ne yulaf ne yumurtalı mama ne başka yem. Gerçi kahvaltı masasında ne bulsa yiyor ama benim yediklerimden yiyor :)
Kuşa fazla protein icerikli yiyecek vermeyin
Benim bir kusum 9 yasinda gut hastasi olarak öldü malesef. Babam kuşa sürekli kahvaltilik veriyordu.
Severek yemesi icin biraz dal dari verebilirsiniz

SM-N9000Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri