petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum damızlık olmuş mu ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve M1907 tarafından 2 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. M1907

M1907 Guest

İyi günler. 3 yıldır baktığım kuşum var. Kafeste geçen gün 2 tane yumurta buldum. Eşi olmadığı halde yumurtlamış. Yanına erkek almayı düşünüyorum sizce almalımıyım ? Kuşum damızlık mı ? Alacağım erkek muhabbet kuşu 1 yaşlarında olursa çiftleşme problemi falan yaşanır mı ? Kaç yaşında damızlık oluyorlar ?

2. Erdem DEDE

bence olmuş 1yaşında damızlık denebilir

3. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    damızlık olmus geciyor bile. yanına erkek alırsan da en az 1 yasında olsun

4. Hakan ŞAHİN

Hakan ŞAHİN New Member

Beğenileri:
    0
    adam 3 yıldır besliyorum diyo oda 1 yaşında olabilir diyo işe bak arkadaş =)

5. M1907

M1907 Guest

3 yıldır bakıyorum. Arkadaş, Evet damızlık olmuş. Damızlık yaşı 1 gibi kullansa daha doğru ifade edememiş bence :)

Yavru almam uzun sürer mi ?
    Eşine alışması için nasıl kuş satın almam lazım ?

6. Umutcan AĞLAR

siz kafese atın o seçsin derim :)

7. Murat ÖZYÜREK

Murat ÖZYÜREK New Member

Beğenileri:
    0
    kuşunuz damızlık olmuş da artık karta kaçmaya bile başlamış...malum 3 yıldır sizdeymiş :) siz bu kuşun yanına iyi bir damızlık erkek alın ama şöyle de bir sorun olabilir...eğer dişi kuşunuz erkeği beğenmezse kafesinde barındırmayabilir,çünkü 3 yıldır aynı kafeste kafesin hakimi olmuş,erkeği rahatsız eder,kavga eder,erkeği hırpalayabilir...siz en iyisi iyi bir damızlık erkek alın ve yeni bir kafes alın...hemen yan yana aynı kafese koymayın...ayrı ayrı kafeslerde yan yana koyun...erkek bulunduğu ortama ve kafesine alışınca ,dişiyi erkeğin bulunduğu kafese atın ve bekleyin bakalım ne olacak...siz yine de daha bilgili ve deneyimli ustalardan da bilgi alın derim...

8. M1907

M1907 Guest

Gönüllü sahiplenip yanına koyucam. İnşallah uyum sağlarlar. Daha sahiplenmedim tabi.

- Bu arada ben bu kuş için hiç aşı vs. yaptırmadım ? Ne yapmam gerekiyor ?

- Bir de benim kuşumun cinsiyeti nedir ? Ben hep dişi gözüyle baktım ama forumda bazı konularda baktığımda sanki benim gözümün gördüğü dişi sandığım kuşlara erkek falan yazılmış. Bi yardımcı olursanız sevinirim.

- Damızlık zamanı geçiyor ne demek :D Muhabbet kuşları ne zamandan sonra yumurtlamazlar ?

9. Furkan TOPALOĞLU

hocam son sorularını yanıtlayayım
    kuş sağlıklı olduktan sonra aşı vs. gerekmiyo zaten yani ben hiç duymadım :)
    cinsiyet dişi zaten dişi kuşlarda üreme dönemimde cere kahverengi olur
    normalde dişi muhabbet kuşları 3-4 yaşlarından sonra emekliye ayrılır yani üretim önerilmez çünkü artık sağlık açısından tehlikelidir fakat sizin kuş hiç kuluçka geçirmedi sanırım ustalarımızın dediklerini uygıulayın bakalım sonuç ne olacak kolay gelsin

10. M1907

M1907 Guest

Teşekkür ederim.
    Ben çalıştığım yerdeki ustanın yanına kuşumu getirdim acaba ondaki kuş ile benim kuşun olumlu yakınlaşmasını nasıl sağlarız ?

11. Sevtap DERİN

Umarım bol yavru alırsın. :)

12. Tunç ÇAĞATAY

Kuşun güzel damizlık durumunda evet yanına alacagın kuş 1 yaşını geçmiş cüsseli bir jumbo veya ingiliz olursa çok iyi olur yani erkeğın biraz kalıplı olması sana yarar saglar

13. Tezcan GÜMÜŞ

Kuşunuz Evde kalmış kuşunuzuda alın yanınıza eş bakmaya gidin Kolay gelsin

14. H. Mehmet YILDIZ

Kuşun damızlık olmuş gibi..

Sayfayı Paylaş