Karadeniz Pet

Kuşum davranışları garip Birde cinsi ne?

445emre445

Yeni Üye
Arkadaşlar kuş 6 gündür falan bende önceki kafesi küçüktü diye bunu aldım bu baya büyük rahat rahat içerde kanat açabiliyo ancak ne buluyosa yuvanın alt kısımlarında oyun oynuyor hep ve yemliklerin aralıklarından geçmeye çalışıyor :D sadece geceleri tüneğe çıkıp hiç inmiyo onun haricinde genelde yerde birde bunu alırken bana çekoslavak dediler doğrumudur. Sırtında bir kısım dikik perçemlimi diyolar artık tam bilmiyorum bide tepeli ama çok aksi bişey dişimi erkekmi onuda kestiremiyorum ama dişiye benziyo yorumlarınızı bekliyorum birde yuvanın dibinde bazen 2-3 dk kalkmadan kanat çırpıyo onu anlamış değilim test mi ediyor sizce?

BM3jPL.jpg

VVmjaB.jpg

l7mAjg.jpg

940jL8.jpg

MEmjJ9.jpg

QAmjMg.jpg

Ilk tavsiyem balli kraker dedikleri o tavana taktigin seyi kaldir. Yemleri kimyasallarla yapistiriyolar. Kusun saglina zararli. Kuşu dişari cikarmiyorsan fazla enerjisini kafesinde kanat cirparak atiyodur. Cinsiyete gelince daha yakindan cekmelisin bu mesafeden net gozukmedigi surece anlasilmasi imkansiz. Irki da yerli degil bence degisik bi sey masallah ilgimi cekti :D daha yakindan net fotolar bekliyoruz

Son düzenleme:
Ilk tavsiyem balli kraker dedikleri o tavana taktigin seyi kaldir. Yemleri kimyasallarla yapistiriyolar. Kusun saglina zararli. Kuşu dişari cikarmiyorsan fazla enerjisini kafesinde kanat cirparak atiyodur. Cinsiyete gelince daha yakindan cekmelisin bu mesafeden net gozukmedigi surece anlasilmasi imkansiz. Irki da yerli degil bence degisik bi sey masallah ilgimi cekti :D daha yakindan net fotolar bekliyoruz

Hocam şimdi zoomla bi foto çektim en yakını bu bundan daha yakını şuan için olumsuz yaklaşınca kafasını öbür tarafa çevirip deli gibi hareketler yapıyo beni hiç takmıyo :D

GYall2.jpg

Erkek gibi duruyor bu fotografta. Daha tecrubeli arkadaslar yardimci olcaklardir. Japones diyolar sanirim bu sirtindaki kivrik tuylu kuslara. Perçemi de var. Ama eline alistirmak istiyosan boyle uzaktan uzaktan olmaz onu da soyliyim. Yavas yavas yakinlasmaya baslayin.

Güzel bir tepeli erkek rengıde cok guzel kıymetını bılın :D

kuşun erkek yavru tepeli ve rainbow tam eğitim çağında

valla kafesin kapağını açık bırakırsam parmağımdan korkmuyor ama diğer türlü yanına yanaştırmıyo :D alıştırmaya çalışıyoruz bakalım çekoslavak dedilerdi acaba kırık çek falanmıki dicem kuyruğuda kısa rainbowdur heralde teşekkrler

Kusura erkek gibi [MENTION=2]Serkan ERKAN[/MENTION] Ustam anlar bunlardan çok güzel kuş kanat cirpmasi sağlıklı olduğunu gösteriyor

Geri