Karadeniz Pet

Kuşum dişi mi?

SibelAtam

Meraklı Üye
Merhaba,
İki ay önce erkek kuşumun yanına aldığım dişi kuşun ceresi gittikçe mavileşiyor gibi geldi bana. Aldığımızda da biraz mavilik vardı, ama burun deliklerinin etrafı beyazdı. Şimdi ise biraz şüpheye düştüm. Erkek kuşum dişiye kur yapıyor, ağzına besliyor, çiftleşmek için sırtına dokunuyor. ama ben yine de emin değilim. Lütfen yardımcı olabilir misiniz?
N4PZA5.jpg

Eger kur yapan, hareketlı bır kussa erkekdır. Fotoda erkk gıbı.

mor olan kısım artarsa erkek demektir

po1O7n.jpg

kgo529.jpg

aDW74g.jpg

8bBjGW.jpg

Bugün 4 resim daha gönderdim. dişiler gibi orayı burayı kemirme davranışları gösteriyor olsa da, bir erkek gibi hareketli. çok çelişkide kaldım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:37 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

bu kuşun adı Zilli, Bir de erkek kuşum var, adı Mıstık. Mıstık, Zilliye kur yapıyor, ağzına besliyor, kabarıp kabarıp sırtına çıkmaya çalışıyor ama reddediliyor tabii. çünkü Zilli henüz 8 aylık. Dişi olmasaydı, Mıstık ona bu kadar kur yapar mıydı? erkek olsa, ağzına beslenmeye itiraz etmez miydi? hiç kavga etmiyorlar, çok iyi anlaşıyorlar, en azından kavga ediyor olmazlar mıydı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:37 --

j2ZoQm.jpg

B0Ykyp.jpg

ZV40OG.jpg

oZv16b.jpg

Yardımcı olması için 4 resim daha gönderiyorum.

po1O7n.jpg

kgo529.jpg

aDW74g.jpg

8bBjGW.jpg

Bugün 4 resim daha gönderdim. dişiler gibi orayı burayı kemirme davranışları gösteriyor olsa da, bir erkek gibi hareketli. çok çelişkide kaldım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:37 -->-> Daha önceki mesaj 13:32 --

bu kuşun adı Zilli, Bir de erkek kuşum var, adı Mıstık. Mıstık, Zilliye kur yapıyor, ağzına besliyor, kabarıp kabarıp sırtına çıkmaya çalışıyor ama reddediliyor tabii. çünkü Zilli henüz 8 aylık. Dişi olmasaydı, Mıstık ona bu kadar kur yapar mıydı? erkek olsa, ağzına beslenmeye itiraz etmez miydi? hiç kavga etmiyorlar, çok iyi anlaşıyorlar, en azından kavga ediyor olmazlar mıydı?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:49 -->-> Daha önceki mesaj 13:37 --

j2ZoQm.jpg

B0Ykyp.jpg

ZV40OG.jpg

oZv16b.jpg

Yardımcı olması için 4 resim daha gönderiyorum.

Bence erkk.

Kuşunuzun erkek olduğunu düşünüyorum.

Offf bu durum çok kötü. iki aydır yanımızda, ele alıştırdık, geri vermek istemiyorum. halbuki yavrulatmak istiyordum. galiba iki tane dişi alma yolu göründü bana :D

Geri