Karadeniz Pet

kuşum dışkısını yemeye basladı :(

pasam m

Yeni Üye
kusum dışkısını yiyor :( sürekli takip ediyorum önceden yapmıyordu bi kaç gündür dışkısını yemeye basladı sebebi nedir ne yapmam gerek bu konuda

kusum dışkısını yiyor :( sürekli takip ediyorum önceden yapmıyordu bi kaç gündür dışkısını yemeye basladı sebebi nedir ne yapmam gerek bu konuda
Hocam tel ızgaralı tabanlık al. Alıştıysa zor vazgeçer. En azından ulaşamaz dışkısına. Sürekli de temiz tutmaya bak. Bir de dışkısını yerken yüzüne üfle. genelde istenmeyen şeylerden vazgeçirmek için kullanılır. Geçmiş olsun.

zararlımı peki yemesi tesekkürler insallah wazgecer :(

bir zararı yok hatta yararı var çünkü minareli kalmayan güçsüz hissten kus yer bizim burda adam yemliğe toplayıp koyardı sorduyddum ordan biliyorum

valla bana böle dediler benim kusumda yedi ve zararı olmadı halende bazen iner yer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:59 -->-> Daha önceki mesaj 12:58 --

konu nasıl açılıyor soru sorcaktımda

valla bana böle dediler benim kusumda yedi ve zararı olmadı halende bazen iner yer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:59 -->-> Daha önceki mesaj 12:58 --

Vitamin ve mineral açısından düşük, kalitesiz yemlerin verilmesi kuşlarda mineral eksikliğine yol açar. Muhabbet kuşları bu eksikliği gidermek için kendi dışkılarını yerler. Dışkılar bakteri oluşumuna sebep olurlar. Bakterilerin çoğalmasını önlemek için kafes en az iki günde bir temizlenmelidir. Bu hijyen sağlanmadığı takdirde kolayca yayılan bakteriler sindirim sistemi iltihaplanmaları ve enfeksiyonlarına sebep olur ve çoğu zaman ölümcül sonuçlar doğururlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:14 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

Valla dostum sana yanlış demişler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

zararlımı peki yemesi tesekkürler insallah wazgecer :(
Kafesin altına ızgara tak. Böylece dışkılar kafesin alt kısmına, kuşun ulaşamayacağı bölüme gider. Kafese mürekkep balığı kemiği ve iyotlu mineral blok koy. Muhabbet kuşu mineral ihtiyacını buradan karşılayacaktır. Eğer ki yiyorsa meyve ve sebze ver kuşa dostum.

Taktim onu ama hic yemedi gaga tasini yiyor onun yerine suyuna witamin damlatayim mi faydasi olurmu mama weriyorum birde

Kuşlar mineral eksikliğinden yer. Kalamar kemiği bu iş için biçilmiş kaftan gibidir. Tabana bir ızgara alın sorunu kökten çözün. Kalamar kemiği ve kuş kumunuda eksik etmeyin. İhtiyacı olanlar bunlarıdır....

Dışkıda Bulunan Parazitler Kuşu Ölüme Kadar Götürebilir En Yakın Zamanda Alta Tel Izgara Almanı Öneriyorum

Alicam en kisa zamandan kalamari yemio war onun yerine gaga tasini yiyor.Kus kumum war onu ayri bi kaptami wermeliyim.

kafesten kalamr kemiğini ve mineral bloğu eksik etme kafesin altınada ızgara al yemeye çalışırsa denildiği gibi yüzüne hafifce üfür böyle zamanla huyundan vazgeçecektir

Geri