petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum dışkısını yemeye basladı :(

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pasam m tarafından 30 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. pasam m

pasam m New Member

Beğenileri:
    0
    kusum dışkısını yiyor :( sürekli takip ediyorum önceden yapmıyordu bi kaç gündür dışkısını yemeye basladı sebebi nedir ne yapmam gerek bu konuda

2. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Hocam tel ızgaralı tabanlık al. Alıştıysa zor vazgeçer. En azından ulaşamaz dışkısına. Sürekli de temiz tutmaya bak. Bir de dışkısını yerken yüzüne üfle. genelde istenmeyen şeylerden vazgeçirmek için kullanılır. Geçmiş olsun.

3. pasam m

pasam m New Member

Beğenileri:
    0
    zararlımı peki yemesi tesekkürler insallah wazgecer :(

4. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    bir zararı yok hatta yararı var çünkü minareli kalmayan güçsüz hissten kus yer bizim burda adam yemliğe toplayıp koyardı sorduyddum ordan biliyorum

5. pasam m

pasam m New Member

Beğenileri:
    0
    eminmisiniz yararlı olduğuna enteresan

6. korkmaz256

korkmaz256 New Member

Beğenileri:
    0
    valla bana böle dediler benim kusumda yedi ve zararı olmadı halende bazen iner yer

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 12:59 -->-> Daha önceki mesaj 12:58 --

konu nasıl açılıyor soru sorcaktımda

7. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Vitamin ve mineral açısından düşük, kalitesiz yemlerin verilmesi kuşlarda mineral eksikliğine yol açar. Muhabbet kuşları bu eksikliği gidermek için kendi dışkılarını yerler. Dışkılar bakteri oluşumuna sebep olurlar. Bakterilerin çoğalmasını önlemek için kafes en az iki günde bir temizlenmelidir. Bu hijyen sağlanmadığı takdirde kolayca yayılan bakteriler sindirim sistemi iltihaplanmaları ve enfeksiyonlarına sebep olur ve çoğu zaman ölümcül sonuçlar doğururlar.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:14 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

Valla dostum sana yanlış demişler :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:18 -->-> Daha önceki mesaj 13:14 --

Kafesin altına ızgara tak. Böylece dışkılar kafesin alt kısmına, kuşun ulaşamayacağı bölüme gider. Kafese mürekkep balığı kemiği ve iyotlu mineral blok koy. Muhabbet kuşu mineral ihtiyacını buradan karşılayacaktır. Eğer ki yiyorsa meyve ve sebze ver kuşa dostum.

8. pasam m

pasam m New Member

Beğenileri:
    0
    Taktim onu ama hic yemedi gaga tasini yiyor onun yerine suyuna witamin damlatayim mi faydasi olurmu mama weriyorum birde

9. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
    #9 Uğur GENÇ, 30 Ocak 2015
    Son düzenleme: 30 Ocak 2015
  10. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Kuşlar mineral eksikliğinden yer. Kalamar kemiği bu iş için biçilmiş kaftan gibidir. Tabana bir ızgara alın sorunu kökten çözün. Kalamar kemiği ve kuş kumunuda eksik etmeyin. İhtiyacı olanlar bunlarıdır....

11. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Dışkıda Bulunan Parazitler Kuşu Ölüme Kadar Götürebilir En Yakın Zamanda Alta Tel Izgara Almanı Öneriyorum

12. pasam m

pasam m New Member

Beğenileri:
    0
    Alicam en kisa zamandan kalamari yemio war onun yerine gaga tasini yiyor.Kus kumum war onu ayri bi kaptami wermeliyim.

13. Gokhan ERKAN

Gokhan ERKAN New Member

Beğenileri:
    1
    Yeme de karıştırabilirsin ayrı da verebilirsin kumu.

14. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    kafesten kalamr kemiğini ve mineral bloğu eksik etme kafesin altınada ızgara al yemeye çalışırsa denildiği gibi yüzüne hafifce üfür böyle zamanla huyundan vazgeçecektir

Sayfayı Paylaş