Karadeniz Pet

Kuşum durgunlaştı..

• Konbuyu başlatan talhagunes
  • Başlangıç tarihi
T

talhagunes

Guest
Merhaba arkadaşlar..
6-7 aylık diye tahmin ettiğim bir kuşum var. Yavruyken almıştım bugünlere getirdim çok şükür. İsmi Paşa.
Normal şekilde hareketli,capcanlı olan kuşum son 1 aydır biraz durgunlaştı. Ara ara kabarbaya başladı. Kafasını arkasına çevirip uyukluyor bazen. İshali var gibi ama tam emin olamadım fotoğraflarları mevcut.Hasta diyeceğim ama yem yemesinde su içmesinde sıkıntısı yok. Canavar gibi yemini üflemek için aldığımda bile hemen yemliğin olduğu bölgeye yöneliyor yemi koyduğumda yemeye başlıyor.
Durgunlaştı diyorum fakat öyle hasta kuş gibi isteksiz değil. Islığımıza karşılık veriyor, omzumuzda geziyor, birkaç kelime söylüyor. Ama yine de bizi alıştırdığı hareketliliği yok bir sorunu var seziyorum.
Fotoğraflarını koyuyorum. Eğer ishal ise patates yumurta pirinç yedirmeyi denedim. Pek arası yok yemiyor onları. Avidiare kullandım ama hala durum aynı. Vitamin de kullanıyorum haftada 2 gün suyuna koyuyorum.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.
ph80w.jpg

ph81g.jpg

ph81q.jpg

ph826.jpg

ph82m.jpg

arkadaşım ilk önce bir şey söyliyim kafeste çok aksesuar var kuşunu sık sık sal onla konuş yemini suyunu eksik etme vitaminini ver hatta çok sıcak ollursa birazcık elini ıslatıp ona sür ama çok ıslatma kısaca özen göster bir dene geçmiş olsun

Benim dikkatimi çeken ilk şey, aşırı kilolu olması :) Belkide obezite olmuştur, eğer çok hareket etmiyorsa (ki bence bu aksesuarlarla zor oluyordur) kilo alması içten bile değil. Tabi teknik bir bilgim yok bu konuda.

kafeste bi sen eksiksin :) kafesi biraz sadeleştir birde ishal tedavisine başla derim.

kafesiniz çok kalabalık...panayır yeri gibi...o oyuncakları,merdivenleri dışarı bir yere koyun...kuşu dışarı saldığınızda gidebileciği bir yere koyun...kuşunuz yanlızlık çekiyor,eş istiyor olmasın sakın :)

teşekkürler

yorumlarınız için teşekkürler :)
kafesi sadeleştirme tavsiyenizi dikkate alacağım fakat bu kafes kuş geldiğinden beri böyle.Eskiden çok hareketliydi belirgin bir durgunluk var. Bana da eş istiyor gibi geldi fakat eş alma imkanım yok. Bana alışsın istiyorum. Her gün kafesin kapısı açık .Eskiden peşinden kafesle gezdiğimiz kuş şimdi kendi kendine kafese giriyor.
Patates yedirmeyi denedim.Pek yemiyor.

Kesin konuşabilir miyiz ishal olduğu konusunda?

Geri