Karadeniz Pet

Kuşum elimden yem yedi :))

• Konbuyu başlatan Muhammed Durmuş
  • Başlangıç tarihi
M

Muhammed Durmuş

Guest
birkaç gün önce konu açmıştım kuşu aç bıraksam alışırmı falan ama aç bırakmaya kıyamadım çok hassas bünyeleri olduğu için. onun yerine kafesin dışında sürekli konuştum şarkı dinlettim bugün elimi uzattım yem vardı elimde elime çıktı yem yedi yemi çok koymuşum yiyene kadar belim ağrıdı çektim sonra falan :)) sormak istediğim bundan sonraki aşama ne olmalıdır

2 3 gün bu şekil devam et.. arada elini yemsiz uzat, ona dokundurmadan.. eline çıkmasını bekle, çıkınca tüneğe tekrar bırak.. sonra tekrar alarak pratik yaptır ona.. iyice alıştığından emin olduğunda elindeyken kafesten çıkarmayı dene.. ilk başlarda kafese geri dönebilir, sen sürekli dene.. kafesten çıkarınca konuşmaya devam et.. yavaş yavaş alışır sana zaten..

2 3 gün bu şekil devam et.. arada elini yemsiz uzat, ona dokundurmadan.. eline çıkmasını bekle, çıkınca tüneğe tekrar bırak.. sonra tekrar alarak pratik yaptır ona.. iyice alıştığından emin olduğunda elindeyken kafesten çıkarmayı dene.. ilk başlarda kafese geri dönebilir, sen sürekli dene.. kafesten çıkarınca konuşmaya devam et.. yavaş yavaş alışır sana zaten..

teşekkürler. kuş elime çıktığına göre alışır dimi yabani değildir

teşekkürler. kuş elime çıktığına göre alışır dimi yabani değildir

Eğer kuşunuz 4 aylık civarı veya daha kücükse cok rahat alışır.. elinizden yem yemesi zaten olumlu bir gelişme... kuş alıştırmak ilgi alakaya bağlı.. zamanla size güveni artacaktır.

Geri