Karadeniz Pet

kuşum evimi başıma yıkacak

drsn_19

Meraklı Üye
index.jpg
iyi günler muhabbet kuşum çok cana yakın kafesini hiç kapatmıyorum zaten girdiğide yok :) yanlız evde bulunan avizenin sürekli üzerine çıkıyor kablolarla oynuyordu elektrk çarpmasın diye plastik bir kapakla üstünü örttüm. şimdide avizenin yapraklarıyla oynuyor ve ne kadar sağlam telle bağlasamda yaprakları hyerinden çıkarıyor bir gün avize tepemize düşecek. bu nedenle avizeye çıkmaması için çözüm arıyorum. ne yaptıysam çözemedim. sürekli avizede oynuyor. kafese de kapatmak istemiyorum. avizeye çıkmamaıs için bir çözüm önerisi olan var mı kuşların sevmediği çekindiği basit bir çözüm önerisi olan varsa yardımcı olursa çok sevinirim. avize resmini de ekliyorum

Yağla. Çok temiz bir çözüm değil tabi ama bir süre sonra orda duramayacağı kayacağı için oraya gitmek istemez. Gitmemeye başladığında yağlamayı kesersiniz :)

Kuş bitlenebilir yağdan teşekkür ederim:) başka çözüm önerisi olan

poşet tarzı bir şey asın geçici çözüm için ürküp orayı unutunca çıkarırsınız

Karton koydum ilk korktu gitmedi sonra kartonu paramparça etti bide poşet deneyim pek ümidim yok ama

Konu güncel
Yakında içip içip döver bu bizi fikri olan varsa yazsın lütfen
Onun canı sağ olsun bosveeer.. Bak ben 3 senelik kuşumu kaybettim daha bir hafta oldu kendime gelemedim.. Değeri kaybedince anlaşılıyor.. Bol bol sevin onu, hiç üzmeyin.. Ben sürekli ağlıyorum, henüz atlatamadım..

Onun canı sağ olsun bosveeer.. Bak ben 3 senelik kuşumu kaybettim daha bir hafta oldu kendime gelemedim.. Değeri kaybedince anlaşılıyor.. Bol bol sevin onu, hiç üzmeyin.. Ben sürekli ağlıyorum, henüz atlatamadım..
Zaten amacım o zarar görmesin kırık dökük umrumda değil avizeinin üstünde elektrik kablosu var elektrik çarpabilir

Konu güncel
Yakında içip içip döver bu bizi fikri olan varsa yazsın lütfen
Ahaha :D renkli not kagitlari var ya avizenin ust kismina onlardan yapistir kenarlarinada yapistir tutturacak yeri varsa. Ucarak gittiginde kagit hareket edince korkar konmaz.

başka fikirleri olan varsa yazarsa sevinirim.

Birde gitmesini istemediginiz yere gittiginde şştt diye yuksek sesle uyarin yapmamasi gerektigini anlasin. Ama avizeyi kendine guvenli mekan olarak secmis bile şşt ten falan anlamaz o konuda :D

• Beğen
Tepkiler: cey
Birde gitmesini istemediginiz yere gittiginde şştt diye yuksek sesle uyarin yapmamasi gerektigini anlasin. Ama avizeyi kendine guvenli mekan olarak secmis bile şşt ten falan anlamaz o konuda :D

Yok anlar anlamayada gelip döver falan hiç bulaşmaya gerek yok en iyisi başka yolla korkutmak direk ben şşlersem evden kovabilşr :)

Peluş oyuncak koyabilirsiniz korkar gelmez belki.ayıcık falan koyun.

O zaman geriye tek bir şey kalıyor avizeyi çıkarın top avize takın tutunamasın :)

Eger henuz 2-3 haftayi gecmediyse kusunuzla tanisikliginiz, kendini guvende icin avizeye cikiyor olabilir. Zamanla odanin diger yerlerini de kesfedecektir. Ama eglenmek icin avizeyi tercih ediyorsa isiniz daha zor. Aynisi benim basimda da vardi. Bende kafese hic kapatmiyorum. Ama avizeden vazgecmesi icin avizeye her gittiginde, sert bir ses tonuyla kizdigimi belli ederek "hayir" diyerek bir iki kere avizeden aldim. 3.kere giderse yine sert bir sekilde kizarak aldim ve bu sefer kafesine kapattim. Yarim saat kadar bekletip actim kafesi. Tekrar giderse ayni islemleri sabirla uyguladim. Simdi avizeye gitmiyor. Giderse de ayaga kalkip hayir diye bagirmam yetiyor. Artik avizeye gitmenin sonucunun kafes oldugunun farkinda :))

Bizim avizede sıkıntı Yok sadece demirlerinde dolanıyor ama milka gel deyince geliyor sizde çağırın konuşun ilgisini çekin ilgilendiğim zaman hiç gitçez odadan çıkınca arada odalar arası dolaşırken oraya konar yükSek güvende hissediyorlar galiba

Geri