Karadeniz Pet

Kuşum ezildi iç kanama geçirdi yardım edin lütfen

Şahsenemmm

Yeni Üye
Biz yatınca sadece kafesine koyarız onun dışında evde özgür.2 gün önce farketmeden üstüne bastım.can çekişir gibi oldu.ağzından kanlar geldi.veterinere götürdüm ayağında bişey yok iç kanama geçiriyor.bunların ameliyatıda zor,3 gün kafeste tutun ya iyileşir yada iyileşmez dedi.k vitamini verdi yolladı.pek ilgilenmedi.şimdiki durumu ilk günkünden iyi ama hala cok hızlı nefes alıp veriyo,konuşmuyo,köşesine pusmuş duruyo.aşırı halsiz gibi durmuyo ama diride durmuyo.alışkın olmadığı için arada çıkmaya uğraşıyo.çıkarmak istemiyorum iyileşsin diye ama annem dayanamayıp çıkarıyo sonrada hırpalanıyo halsiz düşüyo.çok endişeliyim iç organları ezilmişse ya bişey olursa iyileşemezse diye.lütfen yardım edin yaralanan iç organı iyileşirmi.ne yapmak gerek

Moderatör tarafında düzenlendi:
Gecmis olsun ilac konusunda hic fikrim yok oncelikle soyliyeyim suan kendisi beslenebiliyormu yeme icme durumu nasil

Yemesi normal.eskiden canavar gibiydi şimdi diride değil cansız gibide durmuyo konuşmuyo.kısıtlı hareket ediyo hızlı nefes alıyo

Canı yanıyodur kuşa dokunmamaya çalisin duruma kötüye giderse elle beslemeniz gerekir aspur dal dari olsun kafesinde kolay kırar fazla enerji harcamaz simdiye kadar birsey olmadiysa insalllah iyilesecektir bilgisi tecrubesi olan arkadaslar yardim edecektir gecmis olsun

İnşallah iyileşir.4 yıldır bizimle insan kadar değerli benim için.bişey olucak diye ödüm kopuyo.resmen gece gündüz başında bekliyorum

Bilen birisi yazsın nolur ya.burdaki diğer veterinerde ilgisiz.avcılar veterinerlik fakültesini 2 gündür arıyorum ısrarla,cevap vermiyorlar veya açıp suratıma kapatıyolar.burdaki veteriner 100 tl aldı yolladı.sadece yaptığı k vitamini ve vitamin ilacı vermek.bilir kişi lütfen cevap verebilirmi

Bu tip vakıalar pek az insanın başına gelir.
Ve bu tip vakıalardan pek az hayvan hayatta kalır vakıa gerçekleştiği an.
Bence bu saatten sonra hayvanı dirençli tutmak adına gerekli besinleri vermekten başka bir çare yok gibi.

bilirkişinin forum üzerinden yapacağı ne olabilir ki röntgen mi çeker endişenizin farkındayız fakat ne olduğunu bilmeden bizden ne söylememizi istiyorsunuz anlayamadım gitti keşke net birşey söyleyebilsek belkide bir kemiği kırıldı ciğerine battı ağzından kan geldi demişsiniz çok zor bir durum

Haklısınız.o üzüntüyle düşünemiyorum.istanbul avrupa yakasında beykikdüzü marmaraparka yakın bildiğiniz çok iyi veteriner varmı

Merhaba aavcılar veterinerilik fakültesinde 24 saat veteriner hekim var ama kuş için hafta içi gütmek daha iyi. Nöbete kalanlar daha çok kedi köpekte uzman oluyorlar. Şu an bile gitseniz doktor bulabilirsiniz. 20 tl muayene ücreti var müdahale yaparlarsa onlarında ücretlerini söylerler isterseniz yaptırırsınız. Gideceğiniz herhangi bir veteriner fakültedekilerden iyi değil bilginize fakülteye gitmenizi öneririm. Telefonu açmazlar uğraşmayın.

Bence de böyle bir durum varsa direk fakülteye gidin Zaman kaybetmeden

Veteinere gittim az önce.filmini çektirdim.sol bölgedeki akciğer hizasındaki kemiği kırılmış.onun dışında kanatları ve omurilik sağlam dedi.hızlı nefes alıp vermesi bu yüzdenmiş.d vitamini verin,20 gün kafesten dışarı çıkarmayın dedi.düzelirmi eskisi gibi olurmu dedim düzelir dedi.insallah düzelir.bilen birisi varsa resmi yükledim.bilen kişilerdende bilgi alabilirim

Ekli dosyalar

• IMG_1789.JPG
    IMG_1789.JPG
    24.2 KB · Görüntüleme: 845
Veteinere gittim az önce.filmini çektirdim.sol bölgedeki akciğer hizasındaki kemiği kırılmış.onun dışında kanatları ve omurilik sağlam dedi.hızlı nefes alıp vermesi bu yüzdenmiş.d vitamini verin,20 gün kafesten dışarı çıkarmayın dedi.düzelirmi eskisi gibi olurmu dedim düzelir dedi.insallah düzelir.bilen birisi varsa resmi yükledim.bilen kişilerdende bilgi alabilirim
Çok geçmiş olsun. bakırköy de kanatgillerden iyi anlayan bi veteriner vardı ama adını hatırlayamadım sizde gitiniz de film çektirip gerekli kontrolleri yaptırmışsınız zaten gerisi allahtan. maalesef bu tür konularda pek yardımcı olma şansım yok hastalıklar dışında kalan bir konu. Allah büyüktür canı veren de alanda allahtır. İnşallah sağlığına kavuşur acı bir kayıp yaşamazsınız. konu hakkında yardımcı olmayacam maalesef. kemik lerinin çabuk gelişimi için D vitamini vermiş veteriner başka da yapacak birşey yok gibi maalesef

İnsan kadar değeri var benim için.Rabbim büyük.inşallah bütün müslüman kardeşlerimize,hayvanlara ve kuşuma şifa verir.elimden gelen herşeyi yaptım.gece gündüz başında bekliyorum.okuyan herkesten dua bekliyorum

Cok üzüldüm. Insallah iyilesir.. nasil farketmezsin ki? Benim kuslarimda evde özgürler ama ben herseye dikkatliyim.. kapiyi kaparken bile arkamdan geliyormu diye son kez bakiyorum. Yoksa kapiya SIKISMA itimali var.. odaya girmeden öncede kuslarin nerde olduguna bakarim sonra girerim. Bu tamamen aliskanlik haline getirdim.

Bence 2 3 ay uçurma kusu iyileşir kafeste uctukca kaynayan yer zedelenir

Bunu normal veterinerler anlamaz istanbuldaymışsınız acil avcılar istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine götürün.

Cok üzüldüm. Insallah iyilesir.. nasil farketmezsin ki? Benim kuslarimda evde özgürler ama ben herseye dikkatliyim.. kapiyi kaparken bile arkamdan geliyormu diye son kez bakiyorum. Yoksa kapiya SIKISMA itimali var.. odaya girmeden öncede kuslarin nerde olduguna bakarim sonra girerim. Bu tamamen aliskanlik haline getirdim.

Kim canı kadar sevdiği hayvana karşı dikkatli olmaz.4 yıldır benimle.4 yıl onun olduğu yerde ayağımı sürüyerek yürüdüm.yerde gezmemesi için elimden geleni yaptım,saolsun annemde ele gelmesin diye ayağı alıştırdı.çok kez ikaz ettim ezilir diye ama başa geldi işte :((( ilk günkünden iyi ama.çok dikkat ediyorum iyileşmesi için

Kim canı kadar sevdiği hayvana karşı dikkatli olmaz.4 yıldır benimle.4 yıl onun olduğu yerde ayağımı sürüyerek yürüdüm.yerde gezmemesi için elimden geleni yaptım,saolsun annemde ele gelmesin diye ayağı alıştırdı.çok kez ikaz ettim ezilir diye ama başa geldi işte :((( ilk günkünden iyi ama.çok dikkat ediyorum iyileşmesi için

Dualarimiz seninle. Umarim iyilesir ve sizde bu stressden kurtulursunuz...

Tabiki kus suan biraz aci cekiyordur ama umarim dayanacak ve hic bir insan yüregide böyle masum kücük bir hayvanin aci cekmesine dayanamaz. Bizide derinden etkiliyor. Konuya aboneyiz bize herseyi bildir. Iyi aksamlar

Bunu normal veterinerler anlamaz istanbuldaymışsınız acil avcılar istanbul üniversitesi veterinerlik fakültesine götürün.
Veterinere ilk gittiğimde çok stres yaptı.kendini yoluyodu sürekli başında durup yolmaması için engelledim.2.gittiğimde film çektirirkenki hali gözümün önünden gitmiyo.ölücek sandım.şimdi iyileşiyo elhamdülillah.1 ay kafesten çıkarmazsam iyileşir inşallah

Geri