Karadeniz Pet

Kuşum ezildi iç kanama geçirdi yardım edin lütfen

Dualarimiz seninle. Umarim iyilesir ve sizde bu stressden kurtulursunuz...

Tabiki kus suan biraz aci cekiyordur ama umarim dayanacak ve hic bir insan yüregide böyle masum kücük bir hayvanin aci cekmesine dayanamaz. Bizide derinden etkiliyor. Konuya aboneyiz bize herseyi bildir. Iyi aksamlar
Çok teşekkür ederim cok sevindim.ne kadar acı çeksede dayanıklı çıktı kuşum maşallah.kafesten dışarı çıkmak için uğraşıyo bende tutmak için uğraşıyorum.annem örgü örünce ona giderdi.annem işten döndüğünde daha dış kapıyı çalmadan ötmeye delirmeye başlardıki annem odaya girsinde ona gitsin.şimdi filmi çektirip kırık olduğunuda görünce artık annemde dikkat ediyo.odaları ayırdık.ben kuşun yanı başında,annem kendi odasında tek.bişey sorucağı zaman telefonlaşıyoruz :) koridorda çıt bile cıkarmamaya dikkat ediyo

Çok teşekkür ederim cok sevindim.ne kadar acı çeksede dayanıklı çıktı kuşum maşallah.kafesten dışarı çıkmak için uğraşıyo bende tutmak için uğraşıyorum.annem örgü örünce ona giderdi.annem işten döndüğünde daha dış kapıyı çalmadan ötmeye delirmeye başlardıki annem odaya girsinde ona gitsin.şimdi filmi çektirip kırık olduğunuda görünce artık annemde dikkat ediyo.odaları ayırdık.ben kuşun yanı başında,annem kendi odasında tek.bişey sorucağı zaman telefonlaşıyoruz :) koridorda çıt bile cıkarmamaya dikkat ediyo

Anliyorum. Peki benim anlamadigim baska birsey var. Kusun kemigi kirilmis cigere batmissa o kus nasil iyilesecek?

Böyle durumlarda ameliyat gerekmez mi? Veteriner bu konuda ne söyledi

Mama yapıp verin daha rahat hazım edecektir. Mamanın içine kalamar kemiğini toz haline getirip ilave edin. Kalsiyum takviyesi olsun. Kemiğinin kaynamasına yardımcı olur. Azıcık E vitamini ve Selenyum takviyeside yapılabilir. Suluğuna multivitamin ile de daha aktif olacaktır. Ama çıkarmayın yorulmasın.

Anliyorum. Peki benim anlamadigim baska birsey var. Kusun kemigi kirilmis cigere batmissa o kus nasil iyilesecek?

Böyle durumlarda ameliyat gerekmez mi? Veteriner bu konuda ne söyledi
Ciğer hizasına yakın kırılmış,ciğere batmamış.sordum,batsaymış yaşamazmış.bu kuşların ameliyatıda yok dedi veteriner

Mama yapıp verin daha rahat hazım edecektir. Mamanın içine kalamar kemiğini toz haline getirip ilave edin. Kalsiyum takviyesi olsun. Kemiğinin kaynamasına yardımcı olur. Azıcık E vitamini ve Selenyum takviyeside yapılabilir. Suluğuna multivitamin ile de daha aktif olacaktır. Ama çıkarmayın yorulmasın.
Yok çıkarmıyorum.kafeste bile kısıtlı hareket ediyo zaten.kalamar kemiğini denicem bilgi için çok teşekkür ederim
Onun haricinde yumurtanın kabuğunu toz haline getirip yediricem yarın inşallah.hergün suluğuna vitamin takviesi yapıyorum

Ciğer hizasına yakın kırılmış,ciğere batmamış.sordum,batsaymış yaşamazmış.bu kuşların ameliyatıda yok dedi veteriner

Ama cigere batmiyorsa nasil oluyorda agzindan kan geliyor ? Aman bizde neyi konusuyoruz. :D iyiki batmamis iste.. neyse acil sifalar demekten baska birsey kalmiyor artik..

Ama cigere batmiyorsa nasil oluyorda agzindan kan geliyor ? Aman bizde neyi konusuyoruz. :D iyiki batmamis iste.. neyse acil sifalar demekten baska birsey kalmiyor artik..
Üstüne basılmış kusun senin bilmem kaç katın ağırlığındaki birsey üstüne bassa ne olur. Onun için kan gelmesi gayet normal. Çok geçmiş olsun acil şifalar.

Üstüne basılmış kusun senin bilmem kaç katın ağırlığındaki birsey üstüne bassa ne olur. Onun için kan gelmesi gayet normal. Çok geçmiş olsun acil şifalar.

Olacaklari burda konusmasak bence daha iyi zaten yeterince stress yasamis birde endiselendirmeyelim simdi...

Kuşumun şimdiki hali.ibretlik bi durum diye paylasmak istedim.bugün daha iyi.Allaha ne kadar şükretsem az.bugün annemle kuşun durumunu konuşuyoduk tekrar.bana sordu nasıl bastın diye.geriye giderken topuğumla bastığımı ve annemin ayağına uygulamalı olarak gösterdim.hayretler içersinde kaldı.ben her saniye hayretler içerisindeyim durumunu düşününce ve Rabbimin lütfu olarak görüyorum.çünkü mümkün değil o durumdaki kuş iyileşemezdi.ağzından kan gelmesi,can çekişmesi vs.umudumu kaybetmedim.Rabbim cümle müslüman kardeşlerimize,hayvanlara yardım etsin.inanmak,umut etmek,duanın gücü ve en başta Rabbimin lütfu.....dua edenlere,yardımcı olmaya çalışanlara çok teşekkür ederim :)

Ekli dosyalar

• 1476121589604347971153.jpg
    1476121589604347971153.jpg
    1.9 MB · Görüntüleme: 426
Geri