petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum felç mi?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Nymphlake tarafından 5 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Nymphlake
    Gizli

Nymphlake Guest

Arkadaşlar merhaba,

Muhabbet kuşum şu an doğru dürüst yürüyemiyor, titriyor ve dengesi yok. İngilizce araştırma yaptığımda hipokalapsi diye bir hastalık olduğunu düşündüm bu da D vitamini eksikliği demekmiş. Şu an çok acı çekiyor. Yem yemeye tüneğine bile çıkacak gücü yok. Kafesin altında acı çekiyor.Veterinerler Marmaris'te anlamadılar malesef sadece köpekleri öğrenmişler. Sizce bu hastalık ne olabilir, ne yapmalıyım?? Ne olur yardım edin

#1 Nymphlake, 5 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2013
  2. ismail kaan
    Gizli

Kardeşim b vitamini eksikliğinden oluyo ve ayağını zeytinyağıyla ov (zeytinyağını forumda bi arkadaştan duydum) nolur dene ve yaşat onu :(

3. ismail kaan
    Gizli

Vede bvitamininin bol olduğu bi multivisol bul

4. Abdullah AKBULUT
    Gizli

geçmiş olsun.soğuk algınlığı da olabilir.muhabbet kuşları çok hassas hayvanlar sıcak bir yere alın suluğuna vitaform veya neoteramisin+vitamin gibi antibiyotikten çok çok az katarak(1 buğday tanesi)su içmesini sağlayın sevdiği yiyeceklerden yedirmeye çalışın.inşallah iyileşir.

5. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Hocam dişi mi erkek mi dişi ise poposunda bir şişkinlik var mı kontrol edin.. Geçmiş olsun

6. M, Selim Dogan
    Gizli

B vitamini onemli onu kullanmaya basla gelismelerden de bizi haberdar edersen iyi olir

7. uysalking
    Gizli

uysalking Guest

Senin kusun 10 gunluk omru kalmış :D saka yaptim b vitamini cok onemli bide arkadasinda dedigi gibi ayagini zeytinyağı ile ov

8. Nymphlake
    Gizli

Nymphlake Guest

Arkadaşlar Maviş'i bugün kaybettik malesef. Kurtaramadık, yaşamayı çok istiyordu ama ne yaptıysam hastalığını anlayamadık. İnternette Türk sitelerinde de böyle bir hastalık görmedim. Cevaplarınız için teşekkür ederim.

9. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Geçmiş olsun :(

10. Tuan MAKSEL
    Gizli

geçmiş olsun.

11. Burak Ayaz

Burak Ayaz Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Bu haberler çok üzücü oluyor. Geçmiş olsun. :(

12. Nymphlake
    Gizli

Nymphlake Guest

Teşekkür ederim herkese.. Onsuzluğa alışmak gerçekten zor, özellikle boş kafesini görmek çok acı.. Ama hayatın kuralı bu , her canlı ölümü tadacak. Forumda özellikle kuş felci, beyin ve karın tümörü hastalıkları hakkında bilen arkadaşların tavsiyelerini bekliyorum. Malesef bu kuş hastalıkları hkda çok bilgisisiz. Ne kadar çok fikirlerimizi paylaşırsak miniklerin ölümlerini durdurabiliriz.

#12 Nymphlake, 6 Ekim 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 6 Ekim 2013

Sayfayı Paylaş