Karadeniz Pet

Kuşum Gagasını Birbirine Çarpıyor

Simge94

Yeni Üye
Kuşum gagasını birbirine çarpıyor ve çıt çıt ses geliyor. Bunu kafesteyken nadiren yapıyor genelde elimize alınca çok yapıyor. Kaçmıyor, kendini öptürüyor sevdiriyor. Hiç hali yok ölücek desem kafeste hareketli. Ben anlayamadım bu işi. Bu arada kuşum daha yavru, 4 aylık falandır. Lütfen yardımcı olur musunuz?

İlk Defa Duyuyorum Böle Bişi İnş Bişeyi yoktur..

İlk Defa Duyuyorum Böle Bişi İnş Bişeyi yoktur..

böyle yaptığı için astım dediler ama gagasını çıt çıt çarpmasının astımla ilgisi yoktur herhalde. çok hareketli bir kuş hasta gibi de değil. daha küçük zaten. önceki kuşum 2,5 ay önce öldü bu daha yeni. buna da bir şey olur diye korkuyorum açıkçası.

Önceki kuşunuz Neden Öldü Acaba İnş Buna Birşey olmaz Astım Diye kim dedi Petshop dakiler mi..

Benim kuşlarım da benzer sesler çıkarıyor, yakından bakıp incelediğimde gagalarını geviş getirir gibi hareket ettirdiklerini gördüm, sanıyorum ki bu hareketle gaga keratin yapısını aşındırıyorlar, bi nevi şekil verme işlemi gibi.

Bir kaç kişi daha bu konuyla alakalı konu açılmıştı verilen cevaplar mutlu oldukları zaman yaptıkları yönündeydi. Sıkıntılı bir durum yok merak etmeyin gaga temizliğide olabilir. Maşaallah kuşunuza

Kusun astim olmus.axtim die bi ilac var suyuna damlat 3 damla yarim suluk.Allahtan sifa isre insallah iyilesir.onceki kusunda olmusse sn bunlari cereyan yapan bi yere koyuyosun herhalde.farkinda olmadan kalorifer onune filan koyma isinsin diye saglam kusta hasta olur.kuytu koseye koy kafesini.birazda havuc rendele vitamin olur;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:50 -->-> Daha önceki mesaj 02:48 --

Birde kabariyorsa hastadir.gagasinida temizliyor ola bilir belkide sagliklidir korkma ins bisey olmaz

gagalrını birbirine sürtmesi ve çıt çıt gelme seslerini mutluluk ve uyuyacakları sırada yparlar kafeste hareketlenip size ggelince hareketsizleşmesini ise siize alıştığı için üstünüzde uyuyor size güveniyor seviyor ama kafese koyunca oynar öter cıvıldar yem yer su içer hareketli olur uyur bu olayı da ben buna bağladım fazla açıklayıcı olmadı ama kusra bakmayın :)

benimde kuşum 4 aylık gagasını habire çıt çıt yapıyo çarpıştıro çıt çıt diye ses çıkıyo dediğin gibi ama benim çok haraketli durduğu yerde durmuyo ama genede gagısını çarpıştırıyo bende anlamadım :( işallah bişey yoktur

Telaş yapmayın arkadaşlar normal bir davranış o. Çiftler de yaparlar bazen karşılıklı olarak. Biri yapr sonra karşısındaki... gıcır gıcır ses çıkartırlar. Sıkıntı yok eli izde ölü gibi olması korkuyor olabilir. Muhabbet kuşları en korktuğu zamanlarda ölü taklidi yaparlar. Sizin ki de demek ki çok korkuyor biraz daha korksa bayılacak. Dikkat edin.

Gaga temizligi veya gagayi keskinleştiriyodur kardeş sorun yok

Önceki kuşunuz Neden Öldü Acaba İnş Buna Birşey olmaz Astım Diye kim dedi Petshop dakiler mi..

daha önceki kuşum çok çok zeki bir hayvandı ve çok sağlıklıydı neden öldüğünü hala bilmiyorum. o kadar çok koruyorum ki bebek gibi bakıyorum vitaminleri her şeyi var. bir anda yere yığılmıştı elime alana kadar öldü maalesef. astım diye bizim çok yakın bir kuşçu tanıdıığmız var o dedi aviastım diye bir ilaç verdi suyuna damlatıyoruz.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:58 -->-> Daha önceki mesaj 15:58 --

Benim kuşlarım da benzer sesler çıkarıyor, yakından bakıp incelediğimde gagalarını geviş getirir gibi hareket ettirdiklerini gördüm, sanıyorum ki bu hareketle gaga keratin yapısını aşındırıyorlar, bi nevi şekil verme işlemi gibi.

olabilir bazen yem yerken sanki buz kırıyormuş gibi ses çıkarıyor gagasında mı sorun var anlayamadım.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:59 -->-> Daha önceki mesaj 15:58 --

Bir kaç kişi daha bu konuyla alakalı konu açılmıştı verilen cevaplar mutlu oldukları zaman yaptıkları yönündeydi. Sıkıntılı bir durum yok merak etmeyin gaga temizliğide olabilir. Maşaallah kuşunuza

inşallah öyledir, çünkü alıştık valla. bir şey olsun istemem daha çok küçük.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:00 -->-> Daha önceki mesaj 15:59 --

Kusun astim olmus.axtim die bi ilac var suyuna damlat 3 damla yarim suluk.Allahtan sifa isre insallah iyilesir.onceki kusunda olmusse sn bunlari cereyan yapan bi yere koyuyosun herhalde.farkinda olmadan kalorifer onune filan koyma isinsin diye saglam kusta hasta olur.kuytu koseye koy kafesini.birazda havuc rendele vitamin olur;)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 02:50 -->-> Daha önceki mesaj 02:48 --

Birde kabariyorsa hastadir.gagasinida temizliyor ola bilir belkide sagliklidir korkma ins bisey olmaz

direkt kaloriferin önüne koymuyorum arada koltuk var ama benim odam asla sıcacık olmuyor zaten. üzerini polarla bile örtüyorum kafesin üşümesin diye. yapmamam mı lazım? ilk geldiğinden beri böyle ama ben bir şey yapmadım. öncekisini Şarköy'e götürmüştüm büyük ihtimal hava değişikliğinden fenalaştı.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:00 --

gagalrını birbirine sürtmesi ve çıt çıt gelme seslerini mutluluk ve uyuyacakları sırada yparlar kafeste hareketlenip size ggelince hareketsizleşmesini ise siize alıştığı için üstünüzde uyuyor size güveniyor seviyor ama kafese koyunca oynar öter cıvıldar yem yer su içer hareketli olur uyur bu olayı da ben buna bağladım fazla açıklayıcı olmadı ama kusra bakmayın :)

kafeste zor yakalıyoruz ama dışarı çıkınca elimizi ne zaman üstüne atsak tutabiliyoruz. bir de oyuncak kuş aldık ona dikkati onda belki de ondan yakalatıyor kendini hemen. iki üç hafta önce oyuncak yokken 5 kişi yakalayamıyorduk odada :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:02 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

benimde kuşum 4 aylık gagasını habire çıt çıt yapıyo çarpıştıro çıt çıt diye ses çıkıyo dediğin gibi ama benim çok haraketli durduğu yerde durmuyo ama genede gagısını çarpıştırıyo bende anlamadım :( işallah bişey yoktur

evet arada ağzını açıp nefes alıyor benimkisi de ama nadiren yapıyor hep... her zaman değil. inşallah bir şeyleri yoktur.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:04 -->-> Daha önceki mesaj 16:02 --

Telaş yapmayın arkadaşlar normal bir davranış o. Çiftler de yaparlar bazen karşılıklı olarak. Biri yapr sonra karşısındaki... gıcır gıcır ses çıkartırlar. Sıkıntı yok eli izde ölü gibi olması korkuyor olabilir. Muhabbet kuşları en korktuğu zamanlarda ölü taklidi yaparlar. Sizin ki de demek ki çok korkuyor biraz daha korksa bayılacak. Dikkat edin.

işte elime aldığımda yapıyor özellikle. nefes nefese kalıyor. oysaki hiç korkutmuyoruz anlamadım ki bu işi...

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 16:06 -->-> Daha önceki mesaj 16:04 --

Gaga temizligi veya gagayi keskinleştiriyodur kardeş sorun yok

inşallah öyledir ama sürekli çıtçıt yapması garibime gidiyor

eğer birde gagasını açıp kapatıyorsa çıt çıt sesgeliyorsa yani zor nefes alıyor gibi eğer böyleyse solunum hastalığı olabilir

eğer birde gagasını açıp kapatıyorsa çıt çıt sesgeliyorsa yani zor nefes alıyor gibi eğer böyleyse solunum hastalığı olabilir

aviastım ilacını verdim vereli neşesi yerine geldi gerçekten solunum hastalığı varmış demek ki...

Benim de muhabbet kusum bugün gagasini çok hızlı bir şekilde pat pat diye vurmaya başladı ve hapsiriyor. Daha önce hiç olmamisti acaba önemli bir durum mu?

Geri