Karadeniz Pet

kuşum galiba uşuttu

K

kemboo

Guest
İyi akşamlar,
Bir adet muhabbet kuşum var. 1 hafta önce eve getirdim henüz yavru. 2. muhabbet kuşum oluyor. İlk gün oldukça haraketliydi kafeste pek haraketi yok ama dışarda uçabiliyordu. oda biraz serin özellikle geçen haftaki soğuklarda sürekli elektrikli soba açmama rağmen serin oldu. kuşu salınca üstüme geliyor sıkıntı yok ama hemen enseme yada kapşonumun içine giriyor ve çıkmıyor öle duruyor orda. 2 gündürde tünekte değil kafesin altında duruyor ve dışarı çıkarınca gene kapşonun içine girip öle duruyor. kapşondan çıkarıyorum bi yere koyuyorum oldukça halsiz ve haraketsiz. uçacak bile gücü yok fazla havalanamıyor. Veterinerleri aradım fakat hepsi kapalı yada kuşlara bakmıyor. ne yapabilirim nesi olabilir yardımcı olabilir misiniz.

Kafesin dibinde durması iyi değil. Keşke kafesi battaniyeyle örtseydiniz. Hemen vitaform kullanmaya başlayın madem veterinere götüremediyseniz. Bulamazsanız bulana kadar aviastım kullanın. Sıcak tutun mutlaka. Ekinezya ve sinir otu çayı yapın su yerine verin. Destekleyicidir.

açık petshop aradım fakat onuda bulamadım. bugun yapabileceğim tek şey sıcak tutmak mı olacak. surekli kapşonumun içinde girip orada duruyor. şimdi biraz daha haraketli gibi ama genede uçamıyor. üstünü havluya örttüm sirekli büyük bi havluyla ama bugun işe giderken açık kalmış sanırım. bugun üşütmüş olabilir. açık bir yer bulamadığım için verebileceğiniz bir tavsiye varmı yoksa hepsini yapacağımda:(

Yem yediğinden emin olun takip edin yemiyorsa zorla yedirin

Sent from my iPhone using Tapatalk

yem yemesnde bir sıkıntı yok ballı krekeri parçalamış bütün gün. elime yep koyuncada çıtır çıtır yiyor maşallah sadece halsiz görünüyor ve uçmuyor yada uçamıyor

Geri