Karadeniz Pet

Kuşum Garip Davranmaya Başladı

daygrameon

Meraklı Üye
Merhaba arkadaşlar.

Kuşumu daha yuvadan çıktığı gün almıştım. Çok zaman geçirdik resmen elimde büyüdü :) Şimdi normalde ben dışarı çıktığımda kafesinden dışarı çıkmıyor ama ben evdeyken dışarı çıkmak için çıldırıyor hiç yanımdan ayrılmıyor. Çok net bir şekilde ve hiç susmadan mükemmel bir şekilde konuşuyor. Yani evde yaşayan başka bi insan gibi oldu. Ama son 2-3 haftadır garip davranıyor. Normalde ben onunla konuşmaya başladığım zaman gelir ağzını ağzıma dayar ve ben susana kadar dinlerdi. Sustuğum zamanlarda da konuşmaya başlayana kadar gagasıyla ağzıma vurur ve konuşmaya başlayınca dinlemeye devam ederdi. Hala öyle ancak artık gagayla vurmak yerine ısırmaya başladı. Isırıp tutmuyor sadece ısırıp bırakıyor hızlı bir şekilde ama gagası da sivrileştiği için artık acıtmaya ve sinir bozmaya başladı. Ağzıma yaklaştıramaz oldum. Artık susmamı da beklemiyor, dinleyip dinleyip ısırıp bırakıyor ağzımı burnumu :) Malum dudak ve burun da hassas olduğu için çok kısa ısırıp bırakma da olsa insanın gözünü bile yaşartıyor vallahi :) Ne yapmam lazım ? Bu davranışının sebebi nedir ? Elimden inmiyor ama elimi pek sevmiyor çünkü kafese avuçlayıp koymak zorunda kalıyorum kafese girmiyor açlıktan ölse de. Ama o zaman elimi ısırırdı diye düşünüyorum.

Bu arada aklıma geldi mesajı düzenliyorum. Genelde de agresifleşmeye başladı. Durup durup oraya buraya da saldırıyor sinirlenip ortada hiçbir şey yokken. Acaba kızışıyor mu ama henüz 6 aylık. Bilemedim...

Davranışları ne durumda , ergenlik dönemi idi sanırım . Şu an halen ısırıyormu , sınırlı hali devam ediyor mu ?

Geri