Karadeniz Pet

kuşum garip demiştim inanmamıştınız

yemliğin içine giriyor bir içindeki tüm yemleri döküyor bende günlük yem koymak zorunda kalıyorum napıcamı bilemedim.. :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused: :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Yavru kuşsa normal ve bir süre sonra dökmemeyi öğrenir ama yetişkin kuşsa yapacak pek birşey yok bildiğim kadarıyla. Varsa da ben bilmiyorum. Yetişkin kuşlarda davranış kalıbı haline gelmiş şeyleri değiştirmek oldukça zor çünkü. Yavrularda ise daha kolay değişiyor.

yemlik yerine tabana bi kab bırakın..
deviremiyeceği kadar ağır bi kab olsun...

yada yemliğin içine çok az yem bırakın...

Akıllı yemlik veya ızgaralı yemlik kullanmak belki çözüm olabilir

Dışarı çıkmak istiyordur. Bizimki çıkmak istediği zaman böyle yapıyor

Benim bir ciftimde dokuyordu akilli yemlik aldim dokseler bile altdaki kaba iniyor ordan tekrar yemlige koyuyorum istedikleri kadar bosaltsinlar ym ziyan olmuyor akilli yemlik oneririm

Kuşum garip dedim dedim inanmadınız bak noldu şimdi :) şaka bir yana akıllı yemlik alın sinirlendiğinde dışarı çıkmak istediğinde dağıtır yemleri

dışarı çıkmak istediğinin belirtisi o. kuşun kafeste isyan çıkarma davranışıdır.

Bende de bir dişi var aynısı. Ne akıllı yemlik kar ediyor ne başka bir şey. 1 günde akıllı yemliğin tamamını boşaltıyor. Bnede toplayıp hepsini yine kendisine veriyorum akıllansın. Ama tek çözüm yemliğine yemi az koymak o zaman dökmüyor.

tahminim bunu yapan kuşunuzdişi bugibi davranışlar kızgınlık dönemlerindeolur

gürkanın dediğine katılıyorum bende akıllı yemlik kullanıyorum yem ziyan olmuyor

Arkadaşların dediklerine katılıyorum. Ama bazılarında da yem dökme sadece huy. Benim kuşum tüm gün dışarda yine döküyor. Ama akıllı yemlikle yemi bitek alt hazneye dökebilir sizde yeniden yemliğe koyabilirsiniz.

Kuşunuz strese girmiştir, eşini beğenmiyordur. Biraz kafesin dışına çıkartın rahatlasın, uçsun ve kendine gelsin. Dişi ise, yumurtlamış ve yavru bakmışsa o da bundan dolayı strese girşmiş veya yorulmuş olabilir. Bir müddet eşinden ayırıp dinlendirin. Geçmiş olsun :)

eşinden ayırdığım disi kuşda herzaman yapmasada arada yemini disari döküyor. eşinden ayri olduğu için yapıyo olabilir mi? eğer ihtimal dahilinde değilse yemin içindeki çekirdek gibi kabuklu maddeyi yemiyor onlari ayiklamak isterken dışarı yem döküyor diye düşünecegim.

Stres yapıyor demekki banyolugu takın ve ayrıca akıllı yemlik kullanin

Geri