Karadeniz Pet

Kuşum gayet evcil, ama ele gelmiyor

• Konbuyu başlatan Limon9
  • Başlangıç tarihi
L

Limon9

Guest
Merhaba.
Bi erkek muhabbet kuşum var, Limon. Alalı 4 ay kadar oldu şuanda 7 aylık. İlk geldiğinde aramız çok iyiydi 3 gün içinde dokunmama bile izin vermişti yanaklarını sevdiriyordu ama babam bikaç kere eline aldı kardeşim de küçük olduğu için ani hareketleriyle onu biraz ürküttü sanırım. Omzumuza konuyor elimizden yemek yiyor gayet neşeli oyuncu ama artık el uzatınca biraz çekiniyor avuç içine konmuyor parmağa gelmiyor elimi düz uzatırsam geliyor sadece. Kafesin içine elimi soktuğumda hemen bi oyuncağı var onun tepesine tırmanıyor hatta bazen bağırıyor elimizi sokunca. Onun dışında saldırganlık belirtisi yok ısırma vs gibi.
Tekrar ele alışması mümkün mü, neler yapmamı önerirsiniz? Hep böyle mi devam etmek zorundayız artık :( Sevmek istiyorum yine yanaklarını.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:37 -->-> Daha önceki mesaj 13:29 --

cevap yok mu? uppppp

hayvan ürkmüş ondan gelmiyor küçük çocukları kafesten uzak tutmanı tavsiye ederim eğer eğitiyorsan kuşu. Kuş zamanla tekrar alışır kaybettiği güveni tekrar kazanınca tabi. Bide avuçlanmaktan nefret ederler avuçlanmazsa bir daha tatlı bir dil ve sürekli ilgiyle korkusu geçecektir

teşekkür ederim sitede ve başka yerlerde avuç içinde bile sorunsuz duran kendini sevdiren kuşlar görünce acaba başka bi problem mi var diye düşünmüştüm ama her kuşun da karakteri aynı değil galiba :D

teşekkür ederim sitede ve başka yerlerde avuç içinde bile sorunsuz duran kendini sevdiren kuşlar görünce acaba başka bi problem mi var diye düşünmüştüm ama her kuşun da karakteri aynı değil galiba :D

O elde duran hemde ilk günden itibaren duran kuşlar uretici kuşları. Pet shop değil.

rica ederim. Arkadaşın dediği gibi sitede avuçlanan kuşların geneli hepsi üreticiden ki bence onlarda nefret ediyordur ama alışınca pek sorun olmuyor herhalde bilemicem ama sen avuçlamamaya özen göster

benim kuşum avuca ilk aldığımda sevmiyor ama biraz diretince avucumda uyuyor bazen beraber yatıyoruz boynumla yastık arasına sıkışıp uyuyor.Karakter meselesi birazda.parmağınızı sallayarak boynuna doğru yaklaştırıp okşamayı deneyin bir de.

Petshopdan aldim ilk gunden elimdede duruyodu kusum avcumdada duruyor avcumada kendi istegiyle giriyor konusuyorda smdi 50 gunde konustu kusun karakterine sansiniza ve sabriniza bagli

Son düzenleme:
Geri