Karadeniz Pet

Kuşum gazete kağıdı yiyor.

Serdar Hasbal

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar, kuşum iki gündür tabandaki gazete kağıtlarını yiyor,diftmiyor resmen yiyor ve bunu özellikle dışarı çıkmak istediği zaman yapıyor bu durumdayken asabi olup baya bi ısırıyor, 45 günlük erkek forumda bu alışkanlığın çiftleşme isteğinden dolayı olduğu söyleniyor;fakat kuş daha üreme yaşında bile değil.Ayrıca bunu dal darı verdikten sonra yapmaya başladı.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme:
Gazete yerine kagıt havlu, veyahut wc peçeteleri var onlardan koyun, aynı zamanda ızgara koyun zemine,ulaşamasın hemde dışkısınada ulaşamaz yemez,plastik ızgaralar daha iyi ,onu kıvırıyorumkatlıyorum u şeklini alıyor, böylelikle yüksek oluyor.dal darıyada çok alıştırma sonra normal yem yemek istemiyorlar bir kuşum öyle öldü.1.5 aylık

Kafes salma kafes, tabanda ızgarası var gazete kağıdını tam tabana göre ayarladım şuan ulaşamıyor.Fakat benim anlamadığım neden kağıt yeme ihtiyacı hissediyor, birde dal darıyı verdim vereli bayaa agresiflesti ve hareketlendi hayvan, çıkaramadığım zaman kafesten elimi ısırıyor ordan oraya uçuyor.

Kafes salma kafes, tabanda ızgarası var gazete kağıdını tam tabana göre ayarladım şuan ulaşamıyor.Fakat benim anlamadığım neden kağıt yeme ihtiyacı hissediyor, birde dal darıyı verdim vereli bayaa agresiflesti ve hareketlendi hayvan, çıkaramadığım zaman kafesten elimi ısırıyor ordan oraya uçuyor.

Neden yeme ihtiyacı duyar bilmiyorum bende,yavru kuşlar çok çıkmak istiyor taklalar atıyor çıkaracaksınız mecbur uçsun.

Mineralsiz kaldığı için bir şey kemirme hissi oluşuyor olabilir.Benim kuşum da böyleydi.Fakat gazete kullanmadım.Mürekkep sıkıntısı var diye gazete yerine temiz kağıt kullandım.Onu hep kemirdi fakat sıkıntı hiç oluşturmadı.
Endişelenmeyin yani gazeteyi değişebilirseniz değişin yeter.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri