Karadeniz Pet

Kuşum gebe mi sizce sürekli yuvayı tırtıklamaya başladı

CNK TC

Emektar Üye
Merhabalar arkadaşlar kuşum sürekli yuvanın içinde vakit geçirmeyi ve tırtıklamaya başladı sürekli yuvayı. Sizce kusum gebemi bi baksanız ya . RESİMLERİ KOYDUM

glkOaN.jpg

QXRVrv.jpg

BXZLpV.jpg

XWBPO0.jpg

yumurtası var gibi duruyor..

Sürekli tırtıklıyor yuvanın içini anlamıyorum neden böyle :) arada gaga taşına saldırıyor erkek kuş ile sürekli gaga dan yemleşiyorlar

var gibi değil kesin yumurta var.. hadi hayırlısı olsun

var gibi değil kesin yumurta var.. hadi hayırlısı olsun

İnşallah dediğiniz gibidir zaten 4 -5 gündür yuvayla ile olan alakası cok yükseldi içinden cıkmıyor sürekli tırtıklıyor gerçekten böyle birşey var ise cok sevindim ya daha 2 ay öncesi bunları eş tutturdum şimdide cok iyi anlasıyorlar . İnşallah dediğiniz gibidir . Verdiğim nijer tohumları ve suyuna kattım avisoller mürekkep balığı kemiği işe yaradı galiba :)) Şuan yine yuvaya girdi tırtıklıyorr arkamda hemen ...

kardeş resimlerin gösterdiği kesinlik yumurtası olduğu.. yumurta yakındır yanlız kafesdeki oyuncakları rahatsız etmeden çıkar

kardeş resimlerin gösterdiği kesinlik yumurtası olduğu.. yumurta yakındır yanlız kafesdeki oyuncakları rahatsız etmeden çıkar

bir tane oyuncagı var o da gördüğünüz zilli kuş yanlız o oyuncagı taktıgımdan itibaren dişi kuş erkek kuşla geçen gün ciftleştigini gördüm erkek kuş o kuşun ziline vurarak dişi kuşa kur yaptı o oyuncagın katkısı cok o yokken ciftleşme söz konusu değildi :)) benim kuslar bir de sesli ortamı cok seviyor sessiz oldumuydu uyukluyorlar şuan dişi kuş zaten yuvayla ilgilendigi için erkek dısarda uyukluyor :))

Hayırlısı olsun kardeşim inşallah sağlıklı yavrular nasip olur sanada

İnşallah kardeş inşallah daha 2 ay önce ciftleşmiyorlar diye sikayet ediyordum ama nihayetinde alla h nasip ederse gelicek bir kaç yavrumuz :) Darısı yavru bekleyen arkadaşların başına inşallah sizlerede nasip olur :)

Yanlız birşey daha sormak istiyorum erkek kuş benim çok ötüyor taa ki sabah 7 den gece 12 ye kadar bunun bu kadar ötmesi neyi gösterir cok ötüyor kendi kendine tünediği yerde bu durumdan sikayetciyim :)

ya arkadaslar kusum yumurtladı sonunda fakat kusum üstüne yatmıyor yuvadan cıktı dısarda tünüyorr ?????????? NE İŞ YUMURTA İÇERDE YUVALIKTA KUS DISARDA ? ACİLLLLLLLL YARDIM KUS YUMURTANIN ÜSTÜNE YATMIYOR KENDİSİ DISRDA TAKILIYORR

ilk yumurtaaya yatmaz yada dokunduysan da yatmaz 2.3. yumurtayı beklıyodur :)

ilk yumurtaaya yatmaz yada dokunduysan da yatmaz 2.3. yumurtayı beklıyodur :)

ddokunmadım bakmakta suc oldu bir kez baktım sadece ama zaten suan cok halsiz kalmıs kus arada dısarı cıkıp sonra tekrar girip yatıyor..

Artık içeride bakmıyorum yuvanın 20 gün sonra bakarım artk

Benim de kuşum 4. Yumurtadan sonra yatmıştı bişey olmaz merak etme :) hayirli olsun bu arada :)

Geri