Karadeniz Pet

Kuşum gece yarısı bile ayakta.

Melya

Meraklı Üye
İlk aldığımda akşam 8 dediğinde uyuyan kuşum gece yarısı olmak üzere kafeste çıkarmam için sağa sola gidiyor. Tüm gün zaten kafes dışında istediği gibi gezip uçuyor. Sizce kafes dışına çok alıştığı için mi uyumuyor?
fotoğrafta gördüğünüz gibi örttüm ancak kafes tabanında şıkır şıkır geziniyor çıkarmam için.
A1FA1D60-D01F-4CB2-A197-E6D20A24FE00.jpeg

Sürekli dışarıda olduğu için kafeste durmak istemiyor olabilir. Kafese alıştırmak için sabah, öğle, akşam belirli aralıklarla bir süre çıkartıp tekrar kafese koyarsanız, bu düzene alışır.
Kafesi örttükten sonra boşluklardan sizi görmüyor değil mi? Görüyorsa uyumaması normal. Ben akşamları beni görmeyeceği şekilde arka tarafını açık bırakarak örtüyorum. Sonra bir süre sessiz oturuyorum odamda :) Yoksa uykuya dalmıyor ötmeye devam ediyor. Daldıktan sonra ses yapsam da uykuya devam ediyor.

İlk aldığımda akşam 8 dediğinde uyuyan kuşum gece yarısı olmak üzere kafeste çıkarmam için sağa sola gidiyor. Tüm gün zaten kafes dışında istediği gibi gezip uçuyor. Sizce kafes dışına çok alıştığı için mi uyumuyor?
fotoğrafta gördüğünüz gibi örttüm ancak kafes tabanında şıkır şıkır geziniyor çıkarmam için.
Ekli dosyayı görüntüle 56083
Sessiz bir ortam da olması şart yalnız. Ayrıca arkadaşın dediği gibi meseka benim kuşların düzeni var öğlen 4 te çıkarlar akşam yedi buçuğa kadar uçar gezerler ikş saat sonra da uyku vakti düzeni bu şekilde oturttuk

Bulunduğunuz yer soğuk değilse kafese örttüğünüz şeyi daha ince bir şeyle degıştirebilirsiniz.İkınci bir şey;örtünün altı açık ve muhtemelen bilgisayarinizin yanında duruyor kafes ve sizi alttan görüyor.Ezgiy arkadasin soyledigi gibi sizi gormeyen tarafi acik birakabilirsiniz.

Bulunduğunuz yer soğuk değilse kafese örttüğünüz şeyi daha ince bir şeyle degıştirebilirsiniz.İkınci bir şey;örtünün altı açık ve muhtemelen bilgisayarinizin yanında duruyor kafes ve sizi alttan görüyor.Ezgiy arkadasin soyledigi gibi sizi gormeyen tarafi acik birakabilirsiniz.
@kuşunuz nasıl oldu tıksırıyordu? Benimkileri Tıksırması geçti ilaçsız

Geri