Karadeniz Pet

Kuşum gelişmiyor

İlyas emre ulaş

Yeni Üye
nolur cevap Kuşum ne uçuyor , Ne kilo alıyor ama canlı konuşuyor hem iy uyuz değil özneri verin:confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:

Son düzenleme:
Kaç aylık kuş? Birde fotoğraf eklerseniz daha iyi yardımcı olabiliriz.

Fotğrafı şu an yok ama kuşum 2 yaşında küçük değil ama başından geçen olayları anlatcaksak ilk alığımda kuşum uçuyoru sonra aynaya çarp ve şu an hiç gelişmiyor.

Son düzenleme:
[MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] abi bi yardımcı olsana

kuşda ne kanat ne kuyruk kalmış bu kuş nasıl uçsun kim yoldu kuşun kanadını kuyrunu bide kuşda hiç bir şey yok gelişmesi normalde siz kuşun kanat kuyrunu koymamışsınız

öncelikle sakin olun, insanlar mesajları gördükçe cevap verecektir.
benim bu iki net olmayan fotodan gördüklerim sizin kuşunuzda bir sorun olduğu yönünde. çünkü belirttiğiniz yaşa göre ne kanat tüyleri ne de kuyruk tüyleri tam. bu şekilde uçması imkansız, uçurmaya çalışmak da onu öldürmeye çalışmakla eş değer. kuşunuzun geçmişinde bu tarz bir hastalık yoksa (yani önceden tüyleri tam ise) dış parazit kontrolü yapmanız gerekiyor. adını hatırlayamadığım bir parazit için yıllar önce çeviri yapıp başka bir siteye yüklemiştim. ancak şimdi bulamıyorum, site kapandıktan sonra çeşitli sitelerde yıllarca yayınlandı ve pof diye kayboldu.
bu tarz parazitler kuşların tüy köklerini yerler ve kanla beslenirler (çoğu durumda kan göremezsiniz). bu da gelişmelerini durdurur. lakin bu yaştan sonra da daha fazla gelişemez kuşunuz. çünkü kemik yapısı oturdu artık.

sorular:
1- kuşunuzda sıkça kaşınma var mı?
2- kafes tabanında tüyler buluyor musunuz?
3- kuşunuzu ne ile besliyorsunuz? e vitamini takviyesi yapıyor musunuz?
4- bu kuşun kanat tüyleri daha önce hiç yolundu ya da kesildi mi?

Kuşun uçuş ve kuyruk tüyleri yok. Uçamaz zaten bu hali ile.
Kanatları açıp tüy diplerine bakmalısın yara veya kan izi var mı acaba?

Veteriner hekim kontrolünde ilaç kullanarak düzelir kuşun.
Varsa veterinerlik fakültesine, belediyelerin hayvan polikliniğine götürebilirsin. Geçmiş olsun.

kuş ta kana dair hiç bir bozukluk yok kaşınma gibi sorunları var evet ama kuşun sosyal yaşantısı hiç kötü değil kuş konuşuyor hiç bırakmadığı bi topu var. Yani veterineri götüreceğim tedavisi edeceğim. Herkese teşekkür ederim. :) :)

kuş ta kana dair hiç bir bozukluk yok kaşınma gibi sorunları var evet ama kuşun sosyal yaşantısı hiç kötü değil kuş konuşuyor hiç bırakmadığı bi topu var. Yani veterineri götüreceğim tedavisi edeceğim. Herkese teşekkür ederim. :) :)
kan yoksa suan gelen yeni tuyleri yok demektir.yeme düştukten kısa süre sonra kanat ve uzun tuyleri dökülür genelde.terek diplerine yani kanatların altına tuylerin kokune bak siyah kucuk noktalar göreceksin hatta dökülen uzun tuylerin uçlarındada rastlarsın bu siyah noktalara.yeni tuyler gelsebile zayıf gelecek ve kanama olacak kısa surede onlarda kararıp tekrar dokulecekler.
veterıne göturun buyuk ıhtımal frenc molt dıyecek ama bence frenc molt deıl kuş.çözemezsenız bana ulaşın bırlıkte çözmeye calısalım

Hayır ben kan yok demedimki kanında kötülük yok dedim :)

Hayır ben kan yok demedimki kanında kötülük yok dedim :)
tamam da bende kanın olmamasının nedenlerını yazdım.yeni cıkıp dökülen yada tüm uzun tuylerını kaybetmişsse artık kanama olmaz demek istedim. 'kuş ta kana dair hiç bir bozukluk yok' kurmus oldugun bu cümleye cvp vermedim yani :)

Lutfen banada yardimci olun benim 4 yavru kuşum var 3 er aylik en kucugu ucamiyor tuyleri kabarik moralsiz ve kanatlari gelismemis tuyleri ucmasi için ne yapabilirim veya boyle bir olayla karsilasan var mi ? Bir bilginiz varsa lutfen yardim edin ?

SM-N7500Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lutfen banada yardimci olun benim 4 yavru kuşum var 3 er aylik en kucugu ucamiyor tuyleri kabarik moralsiz ve kanatlari gelismemis tuyleri ucmasi için ne yapabilirim veya boyle bir olayla karsilasan var mi ? Bir bilginiz varsa lutfen yardim edin ?

Celal bey kuşunuzu görsel olarak görsek daha faydalı olur. Düzenli mama takviyesi yapıldı mı ? Kuş 30 günü doldurdumu kuluçkada yuvadan atlamadan önce ? Vitamin protein içerikli ürünler sunuyormusunuz kuşuna ?

1749097b39af0224f39964a2f89ce82b.jpg

eff80b3d1b724f837ead8251b57b1f7b.jpg

30 gunu doldurdu yuvadan ciktiktan sonra da babasi yem veriyordu zaten kendiside yavas yavas yem yiyordu ve anneleri yumurta yapinca 4 yavruyuda ayirmak zorunda kaldik bu yavruyuda ayirdik ama yem yiyordu yani. Ve mama takviyesi hic yapmadim

Suyuna surekli vitamin katiyorum onun disinda hicbirsey yok

Kas yapısının gelişmesi lazım. Kuşunuza haftada 2 gün yumurta maması yapın ve mamasına mutlak kalamar kemiğini toz haline getirip ekleyin yumurtanın da kabuğunu aynı şekilde değerlendirin 1 ay da göz le görülür fark olur kuşunuzda. Ek besinler her zaman gereklidir hiç bir kimyasal vitamin doğal vitamin ve proteinler kadar besleyici değildir, kimi kuşun vicudu depolamaz o yüzden sık sık böyle takviyeler yapmak gerekir. Vitaminide 4 günde bir kullanmaya devam edin

Geri