Karadeniz Pet

kuşum gözümün önünde eriyor

Mavissakir

Yeni Üye
Hastalığa kesin bi çözüm bulamadım ilk kabiz gibiydi zeytinyağı vs verdim şu an kabiz falan değil dışkı olduğu gibi yapışıyor kuşum çok ağır kokmaya başladı kursağında bişey kalmış gibi hareketleri var veterinerler ilgisiz zaten kuşa karşı arkadaşlar kuşum kuruma hastasi mi kafayı yicem http://www.muhabbetkusu.com.tr/atta...2/?temp_hash=8f87216eea091008ac792e1dd1f3041d

Ekli dosyalar

• 20181019_131538.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 33
Öncelikle geçmiş olsun.

Poposuna dışkı yapışma nedenleri çoğunlukla yem değişikliğinde oluyor. Size tavsiyem yeni yeme geçiceğiniz zaman önce diğer yemle karıştırarak vermeniz daha iyi olacaktır. Dediğim gibi dışkı yapışması yeşillik ve meyve oranın düşüklüğü , Ayrıca kafesimizden kuş kumu ve kalamar kemiğini eksik etmeyelim kalsiyum açısından. Şimdi kuşumuza bolca taze meyve verin ağırlık olarak bol bol elma. Suyunada günlük olarak az miktarda soda ekleyin.

Hastalık geçene kadar sakın ama sakın hazır veya ev yapımı mama vermeyin bol bol sade aspur ve yulaf verin en kısa zaman da düzelecektir.

Bunları vakit kaybetmeden uygulayın banada bu konudan bilgi verin lütfen düzelecektir. Tekrar geçmiş olsun..

Öncelikle geçmiş olsun.

Poposuna dışkı yapışma nedenleri çoğunlukla yem değişikliğinde oluyor. Size tavsiyem yeni yeme geçiceğiniz zaman önce diğer yemle karıştırarak vermeniz daha iyi olacaktır. Dediğim gibi dışkı yapışması yeşillik ve meyve oranın düşüklüğü , Ayrıca kafesimizden kuş kumu ve kalamar kemiğini eksik etmeyelim kalsiyum açısından. Şimdi kuşumuza bolca taze meyve verin ağırlık olarak bol bol elma. Suyunada günlük olarak az miktarda soda ekleyin.

Hastalık geçene kadar sakın ama sakın hazır veya ev yapımı mama vermeyin bol bol sade aspur ve yulaf verin en kısa zaman da düzelecektir.

Bunları vakit kaybetmeden uygulayın banada bu konudan bilgi verin lütfen düzelecektir. Tekrar geçmiş olsun..
Çok teşekkür ederim yardım için kuş yemliğe iniyor bi iki tane yem kırıyor geri cikiyor yemiyor yani şırıngayla beslemek istiyorum ne verebilirim

Şırıngayla beslemeye gerek yok size önerdiğim şekilde uygulayın günden güne düzeldiğini göreceksiniz.

Ayırca popo kısmını kontrol edin dışkı yapıp üst üste binmesin eğer çok varsa ılık suyla elinizle temizleyin.

Kuşun durumu hakkında gelişmeleri bizimle paylaşın.

Geçmiş olsun..

geçmiş olsun. kuşunuzun beyaz kağıt üzerinde dışkı fotoğrafını paylaşın. kursak mantarı hastalığını araştırın. koku sanırım kursak mantarında oluyordu. ama başka bi neden de olabilir. mantarsa ilaç kullanmanız gerek

geçmiş olsun. kuşunuzun beyaz kağıt üzerinde dışkı fotoğrafını paylaşın. kursak mantarı hastalığını araştırın. koku sanırım kursak mantarında oluyordu. ama başka bi neden de olabilir. mantarsa ilaç kullanmanız gerek
Eczacı adama biteral ver dedim ornisid verdi mantar için sizce bişey olur mi

Geri