Karadeniz Pet

Kuşum gut hastalığına yakalandı

Alperen GONCA

Meraklı Üye
Kuşumun son birkaç haftadır tırnağinin altindaki etler şişti biraz araştirma yapinca kusumun gut hastaligina yakalandigini ogrendim nedenleri fazla proteinden kaynaklaniyormus proteini kesmem lazimmis bu konuda bilgili kisiler bana kuşlar için sağlıklı bir beslenme programi yazabilir mi nasil bir beslenme uygulamaliyim ben haftada 2 kere marul 2 kere mama veriyorum yemliklerinin 1inde normal yem birindede 2 cay kasigi kenevir tohumu ve yulaf var tuydeler diye verdim suluklarinida 2 gunde bir degisip avisol 5 ml cozelti vitamin ekleyip veriyorum yanlismi yapiyorum bunların haricinde başka bişey vermiyorum lütfen yardım ha bu arada kuslarm cift ve gut kuşumun ayaklarndaki sisliklere3 gundur vazelin suruyorum iyimi kotumu yapiyorum bi deisme goremedm daha

Benim bildiğim kadarıyla vazelin sürmenin bi faydası olmayacaktır. Diyetteki proteini çıkarman gerekiyor, özellikler mama yumurta içeriyorsa onu vermemen gerek.
Tanıyı sanırım kendin koydun ama kanatlılardan anlayan bi veteriner varsa ona götürmen de fayda olacaktır , sadece eklem tutulumu yapmaz onun dışında da iç organ tutulumu olan bi hastalık
Bildiğim kadarıyla kuşlarda ciddi seyredebiliyor.
Ama yanlışlık olmasın daha iyi bilen birileri yardımcı olur inş.

Oncelikle gecmis olsun konuyu tesadüfen gordum ve sansliyiz ki tecrubem var bu konuda. Oncelikle bir kac resim atacam ve mumkunse sizden bir iki foto rica edecem.
2632f3183c740b73a93098f3d1636206.jpg

Kusunuzun ayagi bu durumda mi ve ne zaman fark ettiniz. Yazdiginiza gore asiri bir beslenme uygulamissiniz kusunuza.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:52 -->-> Daha önceki mesaj 11:50 --

Simdi kafes kuslarinda surekli vitamin vererek yesillik koyarak kus saglikli kalacak diye birşey yok. Bu dogru zannedilen yanlislardir. Ben kendi kuslarima aylik program uyguluyorum sizinki haftalik cok asiri protein ve vitaminli bir uygulama olmus. Bu gibi durumlara kuslari obeziteye ve cesitli sikintilara sokabilirsiniz.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri