Karadeniz Pet

Kuşum hamile mi

İrfzhr

Yeni Üye
IMG_7410.JPG
IMG_7409.JPG

Ekli dosyalar

• IMG_7413.JPG
    IMG_7413.JPG
    1.5 MB · Görüntüleme: 20
Kanatlar kuyruk hizasının altına düşüp beli kırık gibi kambur dırduğunda yumurta olduğu anlaşılıyor. Ama beli kamburlaşmış. Kanatlar yukarıda. Tecrubeli abilerimiz baksınlar bende çok merak ettim.

Sevindim gerçekten ne kadarı yumurta çıkar kuşum acemi zaten bi sorun yoktur umarım bende yorum bekliyorum

Kaç yumurta çıkacağını Allah bilir. Bir kaç gün daha bekle kanatlarda kuyruk hşzasının altına dületse yumurta var demektir. Yuvalığa giriyormu

Bekliyeyim bakalım kaç güne belli olur yuvalığa girmiş ben görmedim

Çiftleştikten sonra 1 hafta 10 güne yumurta geliyor. Bir iki gün bekleyin kanatlarda düşerse tumurta var demektir. İlk yumurtadan sonra da iki gün sonra diğer yumurta şeklinde devam edecek. İnşallah vardır.

Fotoğraflara bakıldığında yumurta yok. Sadece kuyruğunu biraz aşağıya indirmiş. Bunun haricinde yumurta belirtisi görünmüyor. İnşallah bu hareketi bir hastalık olduğu için yapmıyordur.

Çiftleştiklerini, yuvaya girip çıktıklarını görmemişsiniz, kuşun gözünde çekilme, karnında şişlik yok, hatta bana zayıf bile göründü. Kuşlar zayıf düştüklerinde de kuyruklarını aşağı sarkıtabilirler.

Doktora fotoğrafınızı gönderip benim neyin var diye sormazsınız herhalde. Kaldı ki ben doktor da değilim veteriner de. Sadece gördüğümü söyledim. Hastalık varsa bunun belirtilerini sizin görmeniz lazım. Tekrar söylüyorum, inşallah hasta değildir.

Geri