petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

kuşum hapsırıyor ve ishal

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve limon limon tarafından 2 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    On gün önce aldım kuşumu lutino muhabbet kuşu. İlk geldiği gün çok az ishali vardı stresten olduğunu düşündüm birkaç gün içinde normale döndü ama sonrasında hapşırmalar başladı tozdan olabilecegini duşunup kafesini yıkadım fakat gececegine arttı ve su an hapsırma nöbetleri var bile diyebilirim. bazen agzından nefes aldığını fdüsünderecek sekilde agzını açıp kapatıyor agzında bazen yem varmış gibi sesler geliyor ve su an ishali artmış durumda patates haşladım ve vericem durumu ciddi olabilir mi bilemedim çünkü şu an cok canlı ve surekli kafes içinde hareket halinde

2. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
  3. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    yardiminiz icin tesekkur ederim. ambalajli yem kullaniyorum suyunu iki gunde bir degistiriyordum ama daha dikkat edicem. diskisi acik yesil geldiginden beri tuglerine yapisma soeunu vardi zaten katiya yakin bir kivamda diskiladigida olmus gece boyunca ama tamamen sivi seklinde olan diskilarda var. aksama kadar fotograf yuklemeye calisicam. birde nefes almasinda ki sorun astim olabilir mi kuyrugunda hafif titreme var bugun

4. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    74
    Solunum yolları hastalığı da olabilir, sıcaklardan da olabilir. Kuşun tünekte çekilmiş bir fotoğrafını da eklersin.

5. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    http://i.hizliresim.com/2kkGrv.jpg

http://i.hizliresim.com/VLL4DZ.jpg

umarim yukleyebilmisimdir bu konulardan cok anlamiyorum ama fotograftaki diskilar sadece sivi olanlar normal diskilamada yapmis. malesef onlarin fotograflarini yukleyemiyorum.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 20:51 -->-> Daha önceki mesaj 13:38 --

yardimlarinizi bekliyorum aksam oldugunda hapsirmasi kesiliyor fakat belli araliklarlar agzindan nefes almaya basladi bu seferde bir kac gun icerisinde veterinere goturucem bu sekilde icim rahat etmeyecek. veterinere goturene kadar yapmami onereceginiz bir seyler var mi acaba

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:05 -->-> Daha önceki mesaj 20:51 --

internette arastirma yaparken kuruma hastaligi ile karsilastim gogus kemigini kontrol ettim ve kemigi dokundugumda elimle hissedebiliyorum ve keskin gibi ama bu hastalik bu sekilde mi anlasilir sadece bu konuda beni bilgilendirebilecek kimse yok mu ? kusum zaten zayif bir kus cok fazla yem yedigi soylenemez acaba sadece zayif oldugu icin bu sekilde olamaz mi ? herkes kuruntu yaptigimi soyluyor kusun keyfi yerinde gibi cunku. lutfen cevaplarinizi bekliyorum

6. Emrehan DİLEKÇİ

Emrehan DİLEKÇİ Active Member

Beğenileri:
    1
    Iyi Günler;

Kuşunuzun göğüs kemiklerini elinizle yokladığınızda keskin bir his olmaması gerekmektedir, en kısa zamanda bir veterinere göstermenizi tavsiye ederim...

GT-I8260 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    tesekkurler yarin goturuyorum veterinere insallah tahminlerim dogru cikmaz

8. Sema ayaz

Sema ayaz New Member

Beğenileri:
    0
    ya gogus kemıgıını elleyınce bana da keskın bır sekılde gelıyo ama kusumun ne halsılzıgı var ne ıshalı ne baska sıkayetı ?

9. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    üc veteriner gezdim hicbiri kuslara bakmiyor. en son gittigim veteriner israrlarim uzerine arkadasindan yardim alarak en azindan kemigini kontrol etti zayifliktan kaynaklaniyormus keskin olmadigini soyledi. diskisi bugun normale dondu zaten veteriner kuslar hassastir yer degisikligi bile strese girip diskisini sivilastirabilir yada cok su icerse bile olabilir dedi. hapsirma sorunu git gide artiyor sabahlari beni uyandiracak derecede hapsirik nobetleri oluyor aksama kadar geciyor tamamen gece hic hapsirma olmuyor ama bu sabahki hapsirmasi neden kaynaklaniyor olabilir veteriner tuylerinden olabilir dedi ama acikcasi her sabah burnuna tuy kaciryor olamaz degil mi lutfen yardim ederseniz cok sevinirim. kusacak dereceye geliyor sabahlari kus acaba sabah serinliginde usutuyor olabilir mi ?

10. Sema ayaz

Sema ayaz New Member

Beğenileri:
    0
    sabh serınlıgınde usutuyo olabılır bnce . klimadan , ruzgarlı yerlerden bır sure uzak tutun. bide kafesını herseyını sıcak suda bır yıkayın bakalım ne olcak

11. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    kafesi ilk aldigimda tamamen yikamistim ama tekrar yikicam bakalim tesekkurler

12. gamze arat

gamze arat Member

Beğenileri:
    0
    kafes tülü kullanıyorsanız o etkilemiş olabilir. tül toz topluyormus. eger kus hassas ise toza karşı ondan da olabilir. aklıma bu geldi.

13. limon limon

limon limon New Member

Beğenileri:
    0
    Tül kullanmıyorum. Dün gece uyurken kafesinin ön kısmını örtü ile örttum çunku hava ne kadar sıcak olsada sabaha doğru esiyor ve üşüdüğüm icin ben bile bazen uyanabiliryorum. Kuşta hapşırma kesildi bugun arada sırada nadiren hapşırır gibi oluyor üşüdüğü için olduğunu düşünüyorum artık örtü kullanıcam aksamları insallah tekrarlamaz. Yardımlarınız için teşekkürler

Sayfayı Paylaş