Karadeniz Pet

Kusum Hapsuruyor

Emir Asım

Yeni Üye
Oncelikle biliyorum yeteri kadar konu actim fakat kusumu cok cok seviyorum ve onunla uzun zamanlar gecirmek istiyorum. Neyse kusum ara sira hapsuruyor. Bu 1 aylik yavru diye normal mi yoksa kusum usutmus mu ? Yem yeme ve su icmesinde herhangi bir problem yok. Gaga tasini da kemiriyor. Cevaplarinizi bekliyorum.

benimkide hapşırıyordu soğukta esen yerde tutma ishali varsa aspur kanarya yemi al bide ayaklarını içe doğru alıyormu alıyorsa vetenire git 5 tl ilaç verecek 5 gün bişeye kalmayacak :) benimkinin ilacı kulanını 2 gün oldu ama hapşırığı azalmaya başladı

Soguk ortamda ve ruzgar esen bir ortamda da durmyyor. Ayaklari surkeli tuneklerde hic kaldirmiyor. Ben kanarya yemini denedikten sonra tekrar goruslerimi bildiririm.

ilahi ayaklarını içeri almaya gerekmiyor içeri alıyorsa üşüyor demektir onu anlatmak istedim kabarık duruyorsa sen git sor vetenire ilaç 6 - 5 tl bişi benimki 4/5 kere arka arkaya hapşırıyordu ondan yada çok hapşırmıyorsa sıkıntı yok o zaman :)

3 dakika aralarla ortalama hapsuruyor. Bazen hic hapsurmadigi zamanlarda oluyor.

dediğim gibi cam kenarında durduysa şuanda isali varsa üşütmüş anlamına gelir ama içiniz rahat etmediyse götürün veterinere gösterin kuşu benim dediğim ilaçtan verir ama bilmiyorum inşallah iyileşir :)

Tesekkurler. Bir de veteriner muayene ucreti ortalama ne kadar aliyor etraftan 100 lira civari dediler. Meraklandim simdi. :)

ben kuşu götürmedim aslında götürmenede gerek yok sen git söyle kapı girişinden zaten bakanlar var kuşum hapşırıyor de onlar bir kaç soru soracaklar kuşla ilgili sonra gerekirse ilaç verecekler muayene işine girme derim :)

Tamam tesekkurler.

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri