Karadeniz Pet

Kuşum hasta acil yardım

sevde soyaslan

Yeni Üye
Dün geceden beri kusum da bir halsizlik var normalde çok geveze ve çok hareketli kuştur dünden beri hiç otmuyor ve sürekli gözlerini kapatıyor en sevdiği yiyecekleri bile yeniyor(marul,gofret) gözlerinin etrafı mor oldu ve sürekli kanatları açık duruyor birde dün gece ishaldi bugün siyah diski çıkartmaya başladı çok endişelendim acaba kuşuna bulmuştur ve iyileştirmek için ne yapmam lazım?

Fotoğraf eklerseniz daha saglikli bilgi alabilirsiniz

Dün geceden beri kusum da bir halsizlik var normalde çok geveze ve çok hareketli kuştur dünden beri hiç otmuyor ve sürekli gözlerini kapatıyor en sevdiği yiyecekleri bile yeniyor(marul,gofret) gözlerinin etrafı mor oldu ve sürekli kanatları açık duruyor birde dün gece ishaldi bugün siyah diski çıkartmaya başladı çok endişelendim acaba kuşuna bulmuştur ve iyileştirmek için ne yapmam lazım?

marulu anladimda gofret nedir hocam insana bile zararliyken kusa verilmez. keske internete giripde kusa zararli yiyecekleri bi arastirsaydiniz muhtemelen yedigi gofretlerdendir gecmis olsun.

Ne yapabilirim acaba sularına vitamin falan kattim ama su içmediği için vitamini de almıyor dolayısı ile hasta kuşu giren diğer kuşta halsizlesti mutsuz oluyor

Ne yapabilirim acaba sularına vitamin falan kattim ama su içmediği için vitamini de almıyor dolayısı ile hasta kuşu giren diğer kuşta halsizlesti mutsuz oluyor

Oncelikle kusa Gofret kesinlikle verilmez. Baharatli sekerli tuzlu seyler yememeli. Marulu da islak ve fazla vermemelisiniz. Kusunuz ishalse suyuna nohut buyuklugu kadar neo terramycin kullanin. Veteriner ya da veteriner ilaclari satan yerlerde bulabilirsiniz. Su icmiyorsa ve ishalse az da olsa icirmelisiniz ama bence ishalden cok başka bi durumu var kuşun durduk yere aniden kanatlarini indirmesi garip geldi. Ishalde daha cok tuyleri kabartir. Kusu iyi gozlemlemeniz lazim şuanda vitamin vermeyin ishalse. Bagirsaklari daha da yorar. Imkaniniz varsa veterinere goturun

kuşun durumunu bilmiyorum ancak isal için coxidin kullanın mutlaka başka ilaçlarda aramayın çareyi suyuna 2cc atın coxidinle birlikte avisol vitaminde katın 2-3 güne toparlar suyu her gün değişsin avisolla coxidini aynı suluğa damlatabilirsin sorun olmaz

Geçmiş olsun hocam. Merak ettim şu an nasıl acaba?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Geri