Karadeniz Pet

Kuşum Hasta Görünüyor

iplusdu

Yeni Üye
Birkaç ay önce aldığım yavru muhabbet kuşumun başındaki tüyler dökülüyor gibi ve hasta görünüyor
9dOro5.jpg
qWrNMR.jpg
MvrBpg.jpg

Kafasının üstünde gagasinın yanlarında küçük kılçık gibi şeyler cikti

Maşallah çok güzel bir kuşunuz var yavru kuşlar buyüdükçe kafalarındaki çizgilerin arası açılır ve beyazlar belki öyle bir şeydir

SM-A800F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

O bahsettiğiniz kılçık gibi şeyler, yeni çıkan tüy kapsülleri. Ayrıca kuşunuz son derece bakımsız görünüyor. Forumda beslenme bölümündeki bilgilerden yararlanarak, en kısa zamanda uygulamanızı tavsiye ederim.

O bahsettiğiniz kılçık gibi şeyler, yeni çıkan tüy kapsülleri. Ayrıca kuşunuz son derece bakımsız görünüyor. Forumda beslenme bölümündeki bilgilerden yararlanarak, en kısa zamanda uygulamanızı tavsiye ederim.

Uyguluyorum o an neden o şekilde çıkmış anlayamadım
20170821_200627.jpg
20170821_200633.jpg

Ve kuşum sürekli kafasını ve bütün vücudundaki tüyleri düzeltmeye çalışıyor gibi görünüyor sanırım yeni çıkan tüyleri açmak için yapıyorlar bunu doğru mu ?

Doğrudur, yeni tüyler kapsül şeklinde çıkar, hatta birçok kişi kuşunun boynuzunun çıktığını zanneder. Bunlar zamanla açılıp normal tüy halini alır.
Tekrar söylemek ihtiyacı hissediyorum, kuşunuz çok bakımsız. Yanlış anlamayın, kuşunuza çirkin demiyorum ama ilk fotoğraftaki halini karanlıkta görsem piliç zannederim. Epeyce çaba sarfetmeniz gerekecek.

Kuşunuz tüyde. Ama süleyman bey haklı bakımsız görünüyor. Banyo yaptırın protein ağırlıklı besleyin. Mama , multivitamin ve probiyotik verin. Kısa sürede neşelenecektir.

vpkArp.jpg
Ak48ar.jpg
Doğrudur, yeni tüyler kapsül şeklinde çıkar, hatta birçok kişi kuşunun boynuzunun çıktığını zanneder. Bunlar zamanla açılıp normal tüy halini alır.
Tekrar söylemek ihtiyacı hissediyorum, kuşunuz çok bakımsız. Yanlış anlamayın, kuşunuza çirkin demiyorum ama ilk fotoğraftaki halini karanlıkta görsem piliç zannederim. Epeyce çaba sarfetmeniz gerekecek.

Merhaba bi sure sonraki durumu bu sizce gelişme var mı elimden geldiğince dikkat etmeye başladım

lWJPyg.jpg
29LWkd.jpg

Son düzenleme:
Çok daha iyi görünüyor, siz elinizden geleni yapmaya devam edin, büyük gelişme göstermiş bence.

Geri