Karadeniz Pet

Kuşum hasta gözüküyor yardım

• Konbuyu başlatan yigittpasa
  • Başlangıç tarihi
Y

yigittpasa

Guest
Merhabalar,

Bizim elemanla yoğun mesailerim yüzünden pek ilgilenemedim, dün akşam fark ettim ki tüyleri dökülmeye başlamış. İnşallah hastalık kapmamıştır tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. İlk tüy dökümü yaklaşık 2 ay önceydi. O bölgede yeni tüyler çıktı ve eskileri döküldü. Bu sefer yeni tüy gözükmüyor.

Bu arada doğal şeylerle beslerim diye düşünüp suyuna vitamin katmıyordum fakat aslında pek de ilgilenemediğimden vitaminsiz kalmış da olabilir. Vitamin kullanmamı önerir misiniz?

Fotoğrafına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

https://twitter.com/yigittpasa/status/514007044048039937/photo/1

Kuşunuzda kaşınma varsa parazitten kaynaklı dökülmelerde olabilir.

Tüy dökümü dönemleri yazın başlangıcı ve yazın sonudur diger dönemlerde dökülen tüylere ara tüy dökümü deniyor. Tüy dökümünün çabuk atlatılması için ;

Yemliklerden birisine kenevir tohumu, diğerine de normal kanarya yemi koyularak marul türü yeşillik verilmeli.

2- Banyosunu eksik etmemeli, banyo suyunu her sabah değiştirmeliyiz.

3- Vitamin takviyesine ihtiyaç duyulabileceğinden CeDe Multivitamin adlı vitamin ilacından 15 günde suluğuna 4 damla verilmeli ve suluk iki günde bir değiştirilmelidir.

Birde suyuna vitamin katmıyorum demissiniz vitamin önemli ihtiyaclardandır suyuna vitamin katmayı eksik etmeyin.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Teşekkürler, sanırım ben baya ilkel yöntemlerle bakıyormuşum. Kafesinde sadece muhabbet kuşu yemi, kumu ve balık kemiği var.

Kenevir tohumu ve kanarya yemi kullanımını hiç okumamıştım. Onlar ne işe yarıyor? Bilgilendirme için teşekkür ederim.

Keneviri ve kanarya yemini sadece tüy dökümündeyken kullanın.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Geri