petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Kuşum hasta gözüküyor yardım

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve yigittpasa tarafından 23 Eylül 2014 başlatılmıştır.

1. yigittpasa

Merhabalar,

Bizim elemanla yoğun mesailerim yüzünden pek ilgilenemedim, dün akşam fark ettim ki tüyleri dökülmeye başlamış. İnşallah hastalık kapmamıştır tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirse sevinirim. İlk tüy dökümü yaklaşık 2 ay önceydi. O bölgede yeni tüyler çıktı ve eskileri döküldü. Bu sefer yeni tüy gözükmüyor.

Bu arada doğal şeylerle beslerim diye düşünüp suyuna vitamin katmıyordum fakat aslında pek de ilgilenemediğimden vitaminsiz kalmış da olabilir. Vitamin kullanmamı önerir misiniz?

Fotoğrafına aşağıdaki linkten bakabilirsiniz.

https://twitter.com/yigittpasa/status/514007044048039937/photo/1

2. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Kuşunuzda kaşınma varsa parazitten kaynaklı dökülmelerde olabilir.

Tüy dökümü dönemleri yazın başlangıcı ve yazın sonudur diger dönemlerde dökülen tüylere ara tüy dökümü deniyor. Tüy dökümünün çabuk atlatılması için ;

Yemliklerden birisine kenevir tohumu, diğerine de normal kanarya yemi koyularak marul türü yeşillik verilmeli.

2- Banyosunu eksik etmemeli, banyo suyunu her sabah değiştirmeliyiz.

3- Vitamin takviyesine ihtiyaç duyulabileceğinden CeDe Multivitamin adlı vitamin ilacından 15 günde suluğuna 4 damla verilmeli ve suluk iki günde bir değiştirilmelidir.

Birde suyuna vitamin katmıyorum demissiniz vitamin önemli ihtiyaclardandır suyuna vitamin katmayı eksik etmeyin.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

3. yigittpasa

Teşekkürler, sanırım ben baya ilkel yöntemlerle bakıyormuşum. Kafesinde sadece muhabbet kuşu yemi, kumu ve balık kemiği var.

Kenevir tohumu ve kanarya yemi kullanımını hiç okumamıştım. Onlar ne işe yarıyor? Bilgilendirme için teşekkür ederim.

4. UMUR DAĞLAR

UMUR DAĞLAR New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Keneviri ve kanarya yemini sadece tüy dökümündeyken kullanın.

3310 cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Sayfayı Paylaş