Karadeniz Pet

Kuşum Hasta mı. (Yeniyim)

HolyHunter

Yeni Üye
Merhaba,

Yaklaşık 1 yaşında kuşum var. Tek Başına Şu an. Ve Ayaklarında Tırnaklara gelmeden derinin altından başka bir et çıktı. Ayaklarını düz basamıyor şu an. Birde Gagası ile gözü arasında sanki bir tüy dökülmesi var gibi geldi bana. Mantar olasılığı mıdır. ve Bir kaç gündür de bir halsizliği var.

Şimdiden Teşekkürler.

Merhaba, yeni mi aldın bu yaşa sen mi getirdin. Yeni almış gibi duruyorsun. Tecrübeli değilim ama bana normal görünüyor. Gaga kenarlarındaki çatlakların mantar olmasından ben de şüphelenmiştim. Az önce bana da mantar değil dediler. Yeni aldıysan sen o avcuna nasıl geldi öyle çırpınmadı mı? Ayaklarında tırnağa gelmeden olan normal kısımdan daha iri olan et parçası hepsinde oluyor galiba.Normal basıyormuş gibi görünüyor buradan. Tabi tecrübelilerin ne diyeceğine bakmalı. Hayırlı akşamlar.

Yok pek yeni sayılmaz. 7 ay oldu alalı. Bende merak ediyorum açıkçası yeni oluştu ayaklarındakiler veya ben fark etmedim. Aslında dikkatliyimdir.

Maşallah ne güzel. O zaman hareketlerini anormal buldun ki buraya yazdın. Şu en uzun parmağındaki siğil gibi olan şeyi mi diyosun yoksa. Dışkısı nasıl?

Açıkçası bana Gözü ile Gagası arasındaki tüylerde bir dökülme var gibi geldi. Sonra daha dikkatli bakınca o parmaklarındaki siğil gibi olan eti gördüm. Mantar olabilme ihtimalini düşündüm. Dışkısı normal. Ama Kaşınma var, halsizlik var. Birde bu parmaklarını görünce dedim sanırım bir hastalığı var. Genede çok halsiz değil MâşaALLAH.

Oy benim tatli mavisim insallah iyisindir

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 21:35 --

Birisi cevap verebilir mi lutfen

Tunek olarak ne kullanıyorsunuz acaba onlar mi sıkıntı yaptı Güle güle besleyin maşallah güzel kuş

Tünek olarak Plastik tünek almıştık onu kullanıyoruz. Tahta mı alsak. Teşekkürler, MaşaALLAH'ı var :)

Son düzenleme:
Açıkçası bana Gözü ile Gagası arasındaki tüylerde bir dökülme var gibi geldi. Sonra daha dikkatli bakınca o parmaklarındaki siğil gibi olan eti gördüm. Mantar olabilme ihtimalini düşündüm. Dışkısı normal. Ama Kaşınma var, halsizlik var. Birde bu parmaklarını görünce dedim sanırım bir hastalığı var. Genede çok halsiz değil MâşaALLAH.

Tüy dökülmesine bir şey diyemem ama ayağındakiler ölü deri gibi belki de yaştandır :confused: inşallah iyi olur.

Tüy dökülmesine bir şey diyemem ama ayağındakiler ölü deri gibi belki de yaştandır :confused: inşallah iyi olur.

Bende anlayabilsem. Yaşı büyüdükçe bu tür siğil gibi şeylerin çıkması normal mi bilemiyorum ki. İnşallah.

Tahta tünek alın plastik tünek sıkıntı oluyor benim kuşum da da plastik tünek yüzünden mantar başlamıştı ki temizlememe rağmen...

Bende temizliyorum baya sıcak su ile ki mikroplar ölsün diye. Tahta tünek alayım. Ayaklarına iyi gelir inşALLAH.

Tek renk :) mor kızmış erkek :) dişiler kahve yada beyaz olur...

Eyvallah :). Bu Gaga ile Göz arasında sizde görebildiniz mi bir Tüy dökülmesi olmuş gibi. Gerçi şu an kafasının üstünde yeni tüy başları çıkmaya başladı siyah siyah.

Eyvallah :). Bu Gaga ile Göz arasında sizde görebildiniz mi bir Tüy dökülmesi olmuş gibi. Gerçi şu an kafasının üstünde yeni tüy başları çıkmaya başladı siyah siyah.

Kökler geldiyse uzar 1 aya toplar kendini ama suyuna vitamin bir de yulafı eksik etmeyin kafesten :)

Kusunuz erkek tahta tunek alın daha rahat ederler hem tırnakları törpülenir plastik tunek iyi değil o bile yapabilir

Cümleten teşekkürler. Hasta olmasın da ALLAH'ın izniyle :)

Geri