Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı ?

pitt83

Yeni Üye
Arkadaşlar iyi günler yaklaşık bir yaşında dişi bir muhabbet kuşum var. Bir kaç gündür dışkısında bir dengesizlik sezmiştim bir kaç dışkısı hafif cıvıktı. Bu gün de sabah yaklaşık 1 saatlik zaman içindeki dışkılarında sindirilmemiş yem gördüm. şuan dışkısı gayet normal. İnternetten biraz bişeyler okudum kuruluk diye bir hastalık varmış göğsüne elle kemik eline geliyor mu falan yazıyordu. Kuşumun göğsüne ellediğim zaman kemiği parmağımla hissediyorum ama bana normal gibi geldi bunun derecesini bilmediğim için. Kuşum oyuncaklarıyla oynuyor uçuyor yani cansız durmuyor. Fazla kabarmıyor uyurken yada uyuklarken biraz kabarıyor.Benimle iletişimi de iyi. Nette genelde elma sirkesi koyun demişler. Tedbir amaçlı 3 4 damla tam bir sulupa elma sirkesi koydum. Ama yine de sabahki o dışkısı beni çok tedirgin etti. Acaba kuşum hasta mı ? :(

arada bir olur öyle cıvık ama fazla oluyorsa hasta olabilir

Yok öyle bıçak gibi keskin de değil.
Dışkısı da sürekli cıvık değil ama beni özellikle bu sabah bir kaç dışkısında sindirilmemiş yem olması rahatsız etti.

Kum koy Kum çok önemli sin dir mesi iiçin onların dişleri olmadığı için Kum ile kursaklarinda yemi sindirirler

Anladım. Peki bu birkaç dışkısında sindirilmemiş yem gelmesi çok önemli bir sorun değil midir ? Ayrıca birde yem ve vitamin tavsiyesi verebilir misiniz. Ben yemini versele laga kullanıyorum. Son aldığım vitamini dandik birşeye benziyordu attım.

Muhabbet kuşu nda bir sorun yok sadece yemine 1 çay kaşığı kadar kuş kumu koy yeter

Geri