Karadeniz Pet

Kuşum hasta mı?

Efsane Kılıç

Yeni Üye
Arkadaşlar yaklasık 2 haftadır muhabet kuşumun dışkısında bi problem var napsam olmadı. İshal sanıyordum ilk baska vitamin desteği uyguladım ama son 1 haftadır tamamen su gibi dışkılıyor napmam gerekiyor?

Ekli dosyalar

• 1531865158146145895039.jpg
    1531865158146145895039.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 14
Hocam çok aşırı derecede ishal mevcut yağsız ve tuzsuz haşlanmış pirinç lapası ve haşlanmış patates veriniz ayrıca ishalden solayı çok sıvı kaybediyor ve halsiz kalıyordur takip edin eğer su içmiyorsa bir enjektör yardımıyla su içirin çünkü kaybettiği sıvıyı kazanması lazım. Tabi bi veterinere götünmektede fayda var ishal çok yoğun duruyor yine daha iyi bilen arkadaşlarda yorum yaparsa daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz

Hocam çok aşırı derecede ishal mevcut yağsız ve tuzsuz haşlanmış pirinç lapası ve haşlanmış patates veriniz ayrıca ishalden solayı çok sıvı kaybediyor ve halsiz kalıyordur takip edin eğer su içmiyorsa bir enjektör yardımıyla su içirin çünkü kaybettiği sıvıyı kazanması lazım. Tabi bi veterinere götünmektede fayda var ishal çok yoğun duruyor yine daha iyi bilen arkadaşlarda yorum yaparsa daha sağlıklı bilgi edinebilirsiniz

Aslında cok su içiyo malum sıcaklar cok fazla halsizlik yok belirgin bi şekilde aksine harketli bazen sadece kafes dibinde duruyo dediklerini dikkate alıcam ve yapıcam yarın cok tesekkür ederim

Aslında cok su içiyo malum sıcaklar cok fazla halsizlik yok belirgin bi şekilde aksine harketli bazen sadece kafes dibinde duruyo dediklerini dikkate alıcam ve yapıcam yarın cok tesekkür ederim
Temin edebilirseniz bir iki gün dal darı ile besleyin normal yem vermeyin fal darı bağırsaklarda kaybettiği dengenin yeniden kazanılmasını sağlayacaktır çünkü işlenmemiş ham bir yemdir. Pirinç ve patatesten sonuç alamazsanız ilaç kullanmanızı tavsiye ederim. Şahsen ben doğal yöntemleri denemeden kimyasal ilaç kullanılmasına karşıyım kendimde ilaç kuşlanmayı pek sevmem. Dediğim gibi dediklerimden sonuç alamazsanız eczaneden flagyl ishal şurubu alınız 50 ml suya 7-8 damla damlatıp kuşa veriniz ama ilaç uygularken kesinlikle takip edin bir çok kuş bu ilacın katıldığı suyu susuzluktan ölecek olsa dahi içmez (benim evdeki evcil kuşum gibi) eğer kendisi içmezse hazırladığınız sudan enjektöre çekerek siz içiriniz ve ilaçlı su maksimum 8 saat dursun daha sonrasında bozulur

Geri